02.03.2007, Radek Papáček

Dorost: CEB - KOM 3:2 s.n. - Dorostenci slaví postup po samostatných nájezdech

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočeši zdolali Kometu Brno i podruhé za sebou a zajistili si tím účast ve čtvrtfinále dorostenecké extraligy. Českobudějovičtí mladíci však v utkání nebyli nijak výrazně lepším týmem, nýbrž ale rozhodně šťastnějším. I přesto ale mohly v jejich kabině propuknout postupové oslavy naplno. Ty pro své mužstvo zajistil útočník Robin Soudek, který v penaltové loterii proměnil rozhodující samostatný nájezd.
Před pátečním duelem byly karty jasně rozdány. První zápas série totiž v moravské metropoli vyhráli poměrem 5:3 Jihočeši, a těm tudíž k vytouženému postupu stačilo podobný výsledek zopakovat i v domácím prostředí.

A za svým cílem svěřenci trenéra Karla Soudka vykročili poměrně rázně. Po čtyřech minutách hry se jim dostala možnost hrát v početní výhodě, čehož také náležitě využili. Přehled před brankou prokázal Radim Heřman, když kotouč poslal do sítě mezírkou mezi betony brankáře soupeře - 1:0.

Vedení domácím vydrželo ale jen do 15. min. Kometa docílila vyrovnání zásluhou Richarda Jarůška, který dokázal využít toho, že obránce Předota mu před brankou věnoval ne zcela dostatečnou pozornost. Brněnský útočník překonal brankáře Petrova střeleckým pokusem mířeným přímo po ledě - 1:1.

A za tohoto stavu odešli hráči i po první třetině do kabin.

Hned od úvodního vhazování druhé části bylo na ledě opravdu rušno. Domácí obránce Vráblík fauloval v samostatném úniku Tomáše Vincoura, a následovalo tak sudím Pešinou nařízené trestné střílení. S ním však Jakub Touška nijak zdárně nenaložil. Brankář Petrov jej totiž stačil vybruslit a hostující hráč ani jeho klec netrefil.

Na druhé straně si ale o poznání lépe vedl Aleš Ježek. Reprezentant do 17 let puk do branky doslova procedil skrz Klimešovu výstroj střelou z pravého kruhu pro vhazování - 2:1.

Zanedlouho bylo opět vyrovnáno. Domácí sice hráli v počtu o jednoho hráče na ledě na víc, přesto inkasovali. Slabší chvilku si totiž vybral českobudějovický brankář Aleksander Petrov. Po přejetí modré čáry vyslal Matěj Šidák na branku propagační pozdrav, který však Petrov lapačkou tečoval přímo do vlastní sítě - 2:2.

Posléze své mužstvo výrazně podržel brankář Klimeš, když dokázal zneškodnit štiplavé pokusy Ježka a Soudka. K tomu ještě Janeček ve výhodné pozici jeho branku minul. Ani hosté však ale nezůstali nijak pozadu. Levou tyč jihočeské branky trefil Jakub Touška. Z dalších soubojů mezi brankářem Klimešem a domácími útočníky Ježkem se Soudkem opět vyšel vítězně brněnský brankář.

Poslední dějství základní hrací doby odstartovala nevyužitá dvojnásobná převaha domácího celku. Poté ale při Jihočeších stálo štěstí, když v dalším oslabení nastřelil pouze tyčku branky Vincour. Právě z Moravanů vyřazovala větší chuť po vítězství. S vidinou prodloužení série do zítřejšího dne svého soupeře mírně přehrávali a měli více ze hry.

Šedesát minut ale nakonec vítěze neurčilo a na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení.

I v prodloužení vyvíjeli větší snahu Brněnští a sahali po vítězství. Jejich snažení podpořil navíc svým vyloučením domácí Ježek. Během jeho trestu spálil největší šanci hostů Juráň, když v tváří tvář Petrovovi poslal puk jen do jeho hrudi.

Rozuzlení napínavé hádanky tak musely přinést až samostatné nájezdy.

1. CEB - První nájezd Budějovice neproměnily, neuspěl Janeček.
1. KOM - Komínek na druhé straně také nedal, zkoušel to do forhendu.
2. CEB - Aleš Ježek našel skulinku mezi betony gólmana.
2. KOM - Tomáš Vincour z Komety střílel, jeho jedovku vyrazil brankář na břevno své svatyně.
3. CEB - Do čtvrtfinále posílá Jihočechy Robin Soudek, jenž rozhodl blafákem do forhendu - 3:2.

Předkolo play-off dorostenecké extraligy mezi těmito soupeři tak po dvou zápasech skončilo. Série hraná právě na dva vítězné duely spatřila svého vítěze v týmu Českých Budějovic. Nutno ale podotknout, že brněnská Kometa i přes porážku a následné vyřazení předvedla na jihu Čech velice sympatický výkon.

Karel Soudek (HC České Budějovice): Utkání se mi samozřejmě hodnotí velmi dobře, když jsme jej dokázali dovést do vítězného konce a tím postoupit. Musím ale říct, že soupeř tu dnes předvedl velice lepší výkon než v Brně. Rozhodlo ale to, že my jsme měli více štěstí.

Vlastimil Kočí (Kometa Group Brno): Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel ale při nás nestálo štěstí, kdežto domácí jej měli, zejména pak v prodloužení. Jinak ale mohu být s naším výkonem spokojen a hráči zaslouží pochvalu.