23.03.2008, Miroslav Mayer

Dorost B vybojoval postup !!!

Č. K r u m l o v - Dorost B hrající pod hlavičkou Českého Krumlova dokázal v posledním utkání porazit na domácím ledě HC Litoměřice 8:0 a zajistil si tak první místo v kvalifikační skupině a tím také postup do první dorostenecké ligy. Svěřenci trenérů Jaroslava Lišky(viz foto) a Jana Trummera(viz foto dole) dokázali dotáhnout své celoroční úsilí do vítězného konce.

První třetina utkání byla poznamenána důležitostí zápasu. Domácí si byli vědomi, že postup jim zajistí pouze vítězství a hosté věděli, že jim naopak stačí k postupu i remíza. Hrál se opatrný hokej, kdy se obě mužstva snažila hlavně neudělat chybu. První větší šanci zápasu měli hosté. Při první přesilové hře sevřeli domácí před jejich brankou a několikrát pěkně vystřelili, ale brankář Hnízdil podržel. Pak měli možnost přesilové hry i domácí. Při první se téměř nedostali do šance, ale při druhé již měli možnost skórovat. Heřman si najel s pukem před brankáře Bursu, ale nedal. Vzápětí od modré tvrdě pálil Makovský, ale trefil jen brankáře. Další šance měli hosté, kteří měli možnost přesilové hry čtyři na tři a pak dokonce 19 sekund i pět na tři, ale domácí mužstvo dobře bránilo a hosté si žádnou výraznou šanci nepřipravili a co prošlo na branku to spolehlivý brankář Hnízdil pochytal. Ke konci třetiny hráli i domácí zajímavou přesilovou hru čtyři na tři, ale nic kloudného nevymysleli. První třetina byla poznamenána nervozitou i množstvím vyloučených hráčů, po pěti na obou stranách. Střelecky se prosazovali spíše obránci.

Druhá třetina začala v podobném duchu jako první, stále se čekalo na gól a utkání bylo velmi opatrné. První větší šanci měli opět hosté. Nejprve jejich šanci zlikvidoval skvělým zákrokem brankář Hnízdil, ale pak ve snaze rychle rozehrát vyrobil před svou brankou zmatek, kdy puk poletoval sem tam, ale hosté ho nedokázali usměrnit do branky. Nakonec to byla největší šance hostů v zápase. Jako první se radovali domácí hráči. V čase 27:15 využili přesilovou hru. Makovský přihrál od mantinelu křižně k tyči Radimu Heřmanovi a ten puk umístil za záda brankáře hostů. Z domácích přeci jen spadla nervozita a začali si více troufat do útoku. Ve 36. minutě se jim navíc podařilo využít přesilovou hru čtyři na tři. Stejná dvojice jako u prvního gólu si pouze vyměnila role. Heřman přihrával na modrou čáru a Jakub Makovský prostřelil podruhé brankáře Bursu. I ve druhé třetine byl vysoký počet vyloučených 6:4 pro domácí. Domácí byli lepší i herně a hlavně přestali být nervózní a začali si více věřit. Po dvou třetinách to bylo 2:0.

To, že domácí umí dát gól i při plném počtu hráčů všechny diváky přesvědčil opět Radim Heřman, který vzal puk projel celé hříště objel hostující branku, přijel opět před ní a střelou vymetl horní růžek 3:0. Domácí již měli utkání ve své moci a hosté se sice stále snažili a bojovali, ale na zvrat v utkání již pomýšlet nemohli. Ve 46. minutě trefil domácí Marek tyčku. Přesto ještě hosté zahrozili, když ke konci 46. minuty střílel hostující útočník mezi kruhy, ale brankář Hnízdil byl na místě. O další minutu později začalo představení Lukáše Sumerauera.Při vlastním oslabení vzal puk, projel celým hřištěm a bekhendovým blafákem definitivně vzal hostům naději na zvrat v utkání. Prakticky to samé předvedl v 51. minutě i obránce Miloslav Jáchym a zvyšoval již na 5:0. Pak přišlo na řadu one men show Lukáše Sumerauera. Nejprve při vlastním oslabení z dobré pozice trefil jen lapačku hostujícího brankáře, pak neproměnil samostatný nájezd. Menší vsuvku jeho řádění udělal David Svoboda , který proměnil přihrávku Jana Vopátka. Další šance pak už Lukáš Sumerauer proměnil a vždy po přihrávce Jakuba Babky. Nejprve proměnil samostatný nájezd a poté bekhendovým blafákem stanovil konečný stav na 8:0!!! Po závěrečném hvizdu mohli domácí slavit postup do první ligy dorostu.

Konečná tabulka

1. HC Český Krumlov    4  3  0  1   24:12  6
2. HC Litoměřice       4  2  0  2   19:20  4
3. Dvůr Kr.-Náchod     4  1  0  3   11:22  2

Jaroslav Liška, trenér HC Č. Krumlov: Myslím si, že to nebylo jednoduché utkání. Hlavně v první třetině, kdy jsem si vytvářeli šance, ale góly stále chyběli. Bylo otázkou času, kdy se to povede. Ve druhé třetině rozhodli dvě přesilové hry, které jsme sehráli dobře. Teprve od čtvrtého gólu se utkání zlomilo a soupeř už nestačil. Všichni dnes viděli, že to byl velice silný soupeř, který má pár šikovných hráčů. My jsme měli ve svém středu skvělé hráče a absolutórium dnes zaslouží hlavně brankář. Kvalita kádru se dnes projevila. Podařilo se vybojovat vyšší soutěž, která by měla být pro další kluky měřítkem do dalšího vývoje.

Lukáš Sumerauer, nejlepší střelec mužstva: Celá kvalifikace byla hodně těžká. V prvním utkání jsme měli štěstí, že jsme výsledek otočili, ve druhém zápase jsme podcenili obranu tak, že jsme vůbec nehráli dozadu. Další dva zápasy jsme hráli z obrany a dávali jsme góly po chybách soupeře. Dnes jsem hattrick nečekal a jsem rád, že mi to tam padalo.