28.10.2023, Michal Špírek

DOR: Vítězná série skončila v Plzni

I přes porážku měl trenér Vrbata pro své svěřence jen slova uznání. Jeho týmu v Plzni skončila série výher. Nyní přichází na řadu reprezentační pauza.

První velkou příležitost v zápase měli domácí, Adam Fehér si navedl puk hezky na osu hřiště, odkud vykouzlil svižnou ránu zápěstím. Hájek jeho pokus jen vyrazil, avšak ani Jakub Slováček později nedokázal dopravit puk do sítě, proti byl beton gólmana Motoru. Plzeň záhy nevyužila ani početní výhodu, ale nadále byla aktivnějším celkem. Krásnou individuální akcí se prezentoval Matyáš Úbl, který si z obránců Budějovic udělal stojné kužely, těsně před gólmanem se poté forvard indiánů rozhodl pro střelu mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas. V další početní výhodě David Slačík dvakrát během krátké doby našel mezi kruhy volného Jakuba Slováčka, ten ovšem v obou případech nechal jen vyniknout brankáře Hájka. Jen o minutu později vypálil z pravého kruhu Jan Fodor, puk se posléze od zadního mantinelu ideálně odrazil na brankoviště, kde ho promáchl před prázdnou bránou Šimon Bělík, první třetina tak branku nenabídla.

Prostřední periodu odšpuntoval svou šancí Tomáš Přibyl, který byl sám před Poustkou, tíhu okamžiku ale hráč Budějovic neunesl. Naopak poté ve vlastním oslabení pláchl všem Antonín Klatovský, po faulu na něj nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. K nájezdu se rozjel sám faulovaný hráč, který si gólmana Motoru hezky položil, puk ovšem po dobře provedené forhendové kličce nedopravil za jeho záda. Po ráně Šulana posléze dorážel vehementně puk na brankovišti Tománek, skóre se ale nadále neměnilo. To se povedlo až krátce za polovinou utkání. Plzeň se dostala do situace dvou na jednoho, Jiří Maxa ideálně našel na ose hřiště Matěje Tománka, který napravil svou předešlou šanci a rychlou ranou nedal brankáři šanci zasáhnout. Vyrovnání měl na hokejce Trefil, ten to jenomže netrefil. Naopak pět vteřin před koncem druhé části všem ujel Matyá Úbl, jeho bekhendový blafák ovšem nedotáhl do zdárného konce.

Hned po sedmnácti vteřinách závěrečného dějství měl velkou příležitost Antonín Klatovský, když zůstal sám mezi kruhy, avšak těsně minul bránu Hájka. Stejný hráč to zkusil za tři minuty znovu, tentokrát pálil tvrdě z levého kruhu, maskovaný muž Motoru jeho ránu včas vykopl svým betonem. A tak platilo nedáš - dostaneš. Na druhé straně totiž se puk přes Čečetku dostal na modrou čáru, kde byl osamocený Josef Šrámek a ten ostrou ránou napálil puk přesně pod horní tyčku. Vrátit vedení domácím se pokoušel v přesilové hře Šimon Bělík, z hranice brankoviště ovšem puk do sítě nedostal. Neuspěl ani obránce Matouš Mašek, který od modré čáry vyslal ukrytou ránu mezi obránci. Škoda poté nevyužila ani další přesilovou hru, ale přece jen se dočkala krátce po jejím skončení. Ben Reisnecker vypálil od modré čáry, Hájek jeho ránu neudržel, Maxa poté popostrčil puk Adamu Fehérovi, který měl před sebou již jen prázdnou bránu. V samotném závěru to Motor zkusil při hře bez brankáře, tento risk jim nicméně nevyšel. Ba naopak, opuštěnou klec trefil Matyáš Úbl, který tak dal razítko na plzeňském vítězství, Škodovka porazila České Budějovice 3:1.

Dušan Andrašovský (HC Škoda Plzeň): „Při takovém zápase je radost stát na střídačce. Naši hráči dominovali v celém zápase, dneska můžeme být na sto procent spokojení. Jsme hrdý na tento výkon, konečně jsme hráli tak, jak bychom chtěli.“

David Vrbata (Banes Motor České Budějovice): „I přes porážku jsme předvedli výborný výkon, zápas jsme dohrávali jen na deset hráčů. Skvěle nám zachytal brankář Hájek a i hráče před ním musím dneska pochválit, smekán před nimi, přestože jsme ten zápas nedotáhli k bodovému zisku. Prohráli jsme po sedmi zápasech, nyní kvalitně přes reprezentační přestávku potrénujeme a následně se vrhneme do další fáze soutěže.“