17.01.2020, Denisa Józsová

DOR: TEC - CEB 0:4 - Dorost znovu vynuloval Techniku a bere tři body

Dorost už nějakou tu dobu hraje skupinu O udržení, ale v té se mu poměrně daří, což potvrdil i v tomto zápase. Brnu nedovolil vstřelit ani jednu branku na jeho hřišti, zatímco sám dal čtyři. Byla z toho tedy další výhra za tři body. Jihočeši vévodí celé této skupině, když z deseti zápasů ztratili jen pět bodů, před druhým Vsetínem mají náskok bodů dvou.

Českobudějovičtí hokejisté vstoupili do utkání aktivně. A ve stejném duchu se nesl i celý zápas. První branku po Cibulkově střele dorazil Alois Dubský. A o necelé dvě minuty později bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Filip Petrásek se totiž zapsal do střeleckých statistik jako druhý úspěšný.

Technika v utkání příliš nestíhala soupeřovo nastolené tempo, což se promítalo i v kolonce faulů. V prvních deseti minutách třetiny se provinila hned třikrát. A jednou na to doplatila. Jakub Kalčík totiž našel střeleckou pozici a zní se pak nezmýlil - 3:0.

Poslední dvacetiminutovka začala sice vyloučením českobudějovického týmu, ten ale oslabení ustál a následně přidal i čtvrtou branku, která znamenala ještě komfortnější čtyřgólový náskok. David Kašpar se vrátil z trestné lavice a zapsal přesný zásah.