20.09.2024, Michal Špírek

DOR: Schejbal udržel proti Wolves čisté konto

Proti nováčkovi extraligy Pilsen Wolves se Motor dvakrát prosadil ve druhé třetině. Díky tomu, že brankář Schejbal pochytal všech 29 hostujících střel, se mohli mohli dorostenci radovat z první domácí výhry v sezóně.

Budějovičtí po výhře na Kladně chtěli navázat výhrou proti plzeňskému celku a ukořistit první domácí body sezóny. Wolves postoupili do nejvyšší soutěže potom, co opanovali Ligu dorostu, v nejvyšší soutěži se ale zatím ne a ne chytit, ze čtyř úvodních duelů nezískali ani bod. První třetina souboje nabídla vyrovnanou podívanou. Šancí se urodilo pomalu, domácí přitom měli k dispozici tři kompletní dvouminutové přesilovky. Hosté se dokonce dvakrát po sobě nechali vyloučit za hru v šesti! Většina posledního trestu pro plzeňského Kučuka už se ale přenesla do druhého dějství a pro vývoj celého zápasu se to ukázalo jako klíčové.

V čase 21:34 totiž Motor rozvlnil v přesilovce síťku. Jan Šrámek uspěl povedenou ránou od modré - 1:0. O tři minuty později už to bylo o dvě branky. Jiří Novotný obral soupeře o puk v útočném pásmu a střelou z levého kruhu překonal Hanouska. Hosté mohli vzápětí reagoval v početní výhodě, Schejbala zachránila tyč. A protože Plzeňští nevyužili ani další přesilovku, vedli motoráci po druhé třetině 2:0.

Motor nabídl soupeři přesilovku a tím i šanci ke dramatizaci i ve třetí třetině, v šesté minutě třetiny domácí špatně střídali. Domácí se ale zdatně bránili, a tak se až při plném stavu hráčů na ledě dostal do šance hostující Taylor, ani on si ale na Schejbala nepřišel. Na druhé straně neuspěl v úniku Šíma. A protože Schejbal si v 59. minutě poradil i s poslední plzeňskou tutovkou, domácí slavili výhru 2:0.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Hra se nám tentokrát tolik nedařila, stejně jako zakončení. Soupeř byl houževnatý a pracovitý. O to více si ceníme výhry 2:0, zvlášť toho, že jsme neinkasovali. Důležité vítězství, ale zápasy jdou rychle za sebou a hned v sobotu nás čeká určitě daleko silnější soupeř v podobě Litvínova. Naší hru je třeba zlepšit. Ale kluci pracují, jsme na dobré cestě."

V neděli hraje motor pro děti! Vezměte své ratolesti a přijďte se pobavit. Dárků a zábavy bude spousta! ??

Fanouškovský Šampion podcast vyzpovídal našeho útočníka Ondřeje Kovařčíka. Celý rozhovor si můžete poslechnout po kliknutí na...

Už v neděli se na zápase s Mladou Boleslaví můžou všechny děti těšit na parádní dárky od partnera utkání - Schwan-STABILO ČR....