01.03.2024, Michal Špírek, hcpce.cz

DOR: Povedená třetí třetina na body nestačila

Dorostenci v závěru skupiny sčítají hráčské ztráty, trenér Skuhrovec ale věří, že pro play-off se do sestavy někteří z hráčů vrátí a tým tak bude silnější.

Pardubičtí dorostenci byli v první třetině herně lepší, ale dlouho se jim nedařilo úspěšně vystřelit. Občas zaváhali ve vlastním pásmu, ale po dvou velkých chybách v jejich rozehrávce Motor své šance promarnil. Vstřelené branky se hráči Dynama dočkali v 15. minutě, kdy využili přesilovou hru zásahem Lukáše Korce. 52 sekund před koncem periody se domácí dostali do vedení 2:0, když rychlou akci přesně zakončil Pavel Tvrdík.

Druhá část nabídla trochu vyrovnanější hokej a ve 27. minutě Motor dokonce snížil na 2:1. V přesilovce po Tvrdíkově vyloučení brankář Matěj Tuláček inkasoval po zakončení Filipa Čečetky. 19 sekund nato ovšem zareagoval a průběžný stav 3:1 stanovil Dominik Drábek. Oba celky si ve zbylém dění prostřední dvacetiminutovky zahrály v početní výhodě, v polovině základní hrací doby navíc českobudějovický Tobby Hřebejk neproměnil trestné střílení.

V koncovce druhé a v úvodu třetí třetiny Východočeši nedosáhli na další přesilovkovou trefu. 43. minuta přinesla zdramatizování duelu, protože České Budějovice svoji početní převahu zužitkovaly. Na 3:2 tečovanou střelou upravil Dominik Koníř. Hosté se snažili o vyrovnání, na které však nedosáhli ani v závěru při hře šesti proti čtyřem. Prázdnou bránu v oslabení naopak trefil Vít Macek, jenž tedy stanovil konečný výsledek 4:2.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Ceníme si tříbodového zisku, protože bojujeme o postavení v nejlepší čtveřici. Každý bod je teď pro nás dobrý a může být klíčový. V první třetině jsme hráli velmi dobře, stejně jako v té druhé. Myslím, že jsme za dvě třetiny měli kolem čtyřiceti střel, což je skvělé. Dali jsme tři góly, takže jsme do třetí části nastupovali za stavu 3:1. Nevím, jestli se pak z naší strany jednalo o podcenění nebo přehrávání situací, ale náš výkon v závěrečné třetině nebyl tak kvalitní. Soupeře jsme sami pustili do tlaku, nechali ho snížit na rozdíl jedné branky a udělali z toho drama. V závěru jsme ještě v oslabení museli bránit power play Českých Budějovic. Takže závěr byl ubojovaný a naštěstí jsme ho zvládli, když jsme dali navíc čtvrtý gól do prázdné brány.“

Radim Skuhrovec (HC Motor České Budějovice): „Hráli jsme v okleštěné sestavě, během cesty do Pardubic nám odpadl ještě jeden hráč. Myslím si, že asi 46 minut z utkání, jsme podávali velmi dobrý výkon. V první třetině byl soupeř o hodně lepší. My jsme si přijeli hlavně zahrát hokej a před třetí částí jsme si řekli, že naši hru zjednodušíme. Podle mě jsme v tom byli úspěšní a Dynamo dostali pod tlak. Dokonce se nám podařilo vstřelit branku a měli jsme nějaké další šance. Hráli jsme i power play netradičně v šesti proti čtyřem, ale bohužel jsme si s tím neporadili a dostali gól. Hokej, jaký jsme předváděli v poslední třetině, byl na úrovni play off. Škoda, že se nám tady nepodařilo zvítězit. Naštěstí se nám pomalu začnou vracet hráči z marodky, takže budeme určitě silnější.“