MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.09.2021, Denisa Józsová

DOR: PCE - CEB 3:2sn - Souboj tabulkových sousedů dopadl po nájezdech lépe pro Pardubice

Souboj dvou týmů, které jsou v tabulce sousedy, přinesl zápas v Pardubicích. Jihočeši dvakrát v zápase prohrávali, přesto zápas dotáhli alespoň do samostatných nájezdů. V těch už ale bylo úspěšnější Dynamo, které tak získalo dva body do tabulky, zatímco Motor jeden.
Začátek zápasu nepřinesl spoustu zajímavých situací až do šesté minuty, kdy svou šanci nedokázal využít Schmidtmayer, jeho střelu Matěcha schoval mezi betony. První velká šance Dynama přišla o pár minut později, kdy se v přesilové hře pokusil prosadit Holec, ten však mířil pouze do výstroje Cinka. Gól přišel až ve 14. minutě kdy se po tlaku Dynama a dobré kombinaci ke střele dostal Ludvík Lejdar, jenž svou ranou nad beton Cinka zařídil Pardubicím vedení. Zanedlouho dokázaly Budějovice srovnat stav z hokejky Matyáše Humeníka, který po přihrávce Kotalíka k pravé tyči vyrovnal na konečný stav po první třetině na 1:1.

Druhá část začala podobně jako první - a to velice opatrně. A tak první velká šance přišla od budějovického Strnada, který se po rychlé otočce hned po vhazování dostal ke střele, Matěcha této střele dokázal zabránit, když puk schoval mezi své betony. Dynamo poté díky dobrému napadání budějovických obránců získalo puk, ale střela Dostála mířila kousek vedle Cinkovy brány. Gól přišel až v 34. minutě, kdy Dynamo využilo chybnou rozehrávku obránců Budějovic, konkrétně Filip Hiemer dokázal po nájezdu vystřelit nad pravý beton a zařídit při vlastním oslabení Dynamu vedení. Budějovice na to dokázaly opět bleskově odpovědět, střelou k pravé tyči srovnal na 2:2 Dominik Vachun.

Poslední třetina zápasu nabídla pár zajímavých šancí, například se důležitým zákrokem vyznamenal Matěcha, ten musel pokrýt střelu osamoceného Humeníka. Další, tentokrát budějovickou, šanci si vytvořil Vachun, který dostal prudkou přihrávku do prázdného prostoru před bránou, tu si však nedokázal dobře zpracovat. Třetí třetina tak žádný gól nepřinesla, a tak muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

V prodloužení jsme vyloženou šanci neviděli, a tak musely jít na řadu samostatné nájezdy. V těch až do čtvrté série byli úspěšní pouze brankaři, smůlu dokázal prolomit až Dominik Kučera, který důvěru trenéra proměnil v gól. Hned poté se však dokázal prosadit i budějovický Samuel Drančák, jenž tak udržel naděje Motoru. Úspěšnou sérii nájezdů uzavřel Martin Willmann, ten tak zařídil vítězství Dynama 3:2 po samostatných nájezdech.

Sociální sítě