14.09.2023, Michal Špírek, Filip Schuster

DOR: Motoráci padli se Slavií, mrzet je může gól inkasovaný v oslabení

Nedorost zaznamenal bilanci 1+1, ale na body to nestačilo. Domácí dali rozhodující třetí gól ve 39. minutě, hosty ale ještě více srazil do kolen gól inkasovaný při vlastní přesilovce.

Klíčovým momentem první třetiny bylo vyloučení Tobiáše Tichého, po kterém hosté zahrávali svou druhou početní výhodu, v níž skóre otevřel Václav Nedorost. Obránce Motoru si se svými spoluhráčů několikrát vyměnil puk a následně ranou bez přípravy vystřelil od modré čáry. Domácí brankář nestačil na jeho dělovku reagovat.

Navzdory obdržené brance hrála Slavia aktivněji a brzy se jí také naskytla příležitost přesilové hry. Ve vyložené šanci Skyba promáchnul, druhou příležitost už ale sešívaní zužitkovali.

Viktor Šámal obdržel křižnou přihrávku přes šířku kluziště a následně vystřelil. Brankář Motoru přes hráče před sebou na letící kotouč neviděl a střela se tak zastavila až o síť v budějovické brance.

Sešívaní dorostenci pokračovali v aktivní hře a skvěle forcheckovali svého soupeře. Navíc se v přesilové hře dočkali další branky. Jan Matouš Kucharčík vystřelil na hostující branku z pravého kruhu. Tuto střelu ještě brankář Motoru vyrazil, k následným dorážkám se ale ještě dostali Tobiáš Tichý a Tomáš Vrzal . Druhý jmenovaný překonal bezmocného Hájka.

Do konce druhé dvacetiminutovky to ale ještě nebylo vše. Na konci sedmatřicáté minuty tečoval Tomáš Přibyl v přesilové hře nahození svého spoluhráče a opět vyrovnal stav zápasu. O necelé dvě minuty později už ale opět vedli slávisté. Artur Matějovský se nejlépe zorientoval ve zmatku před brankou a vrátil sešívaným vedení.

V poslední části Pražané kontrolovali hru a přidali ještě dvě pojišťující branky. Nejprve překvapil budějovickou obranu Daniel Skyba, který se prosadil při vlastním oslabení. Definitivní tečku za zápasem udělal pět minut před koncem Tobiáš Tichý . Útočník Slavie objel několik soupeřových hráčů a následně vystřelil přesně ke vzdálenější tyči.

Petr Macek (trenér Slavie): "Jsme samozřejmě rádi za tři body. Budějovice mají kvalitní tým a my jsme v první třetině dělali chyby, zejména v defenzivě. Často jsme s kotoučem chodili zpátky do naší třetiny. Pak nám také vázla rozehrávka, ale myslím že po první třetině už jsme byli lepším týmem. Přesilové hry rozhodují zápasy, my jsme s nimi na začátku utkání nebyli úplně spokojení. Něco jsme si k tomu v kabině řekli a pak už to z naší strany vypadalo lépe. Zlomovým momentem utkání byl náš gól na 4:2 v našem oslabení. Soupeř měl vyrovnat, ale my jsme naopak utekli na rozdíl dvou gólů. Pátý gól padl po krásné individuální akci Tobiáše Tichého, který nám dodal klid. Pak už jsme jen s přehledem kontrolovali hru, s tím jsem byl velmi spokojený."

David Vrbata (trenér Motoru): "Dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání. Zbytečná chyba v závěru druhé třetiny a následně inkasovaný gól při vlastní přesilovce ve třetí třetině nás ale stály utkání. Musíme se z toho poučit a připravit se na sobotu."