26.10.2023, Václav Plachta

DOR: Motor jednoznačně ovládl derby s Táborem

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Extraliga dorostenecké kategorie nabídla ve čtvrtek druhé jihočeské derby v sezoně. Dorostenci z krajského města oplatili táborským Kohoutům porážku na jejich ledě a v domácím duelu zvítězil Motor jednoznačným poměrem 7:2, o který se postaralo hned šest různých střelců. Čtyřmi body se v utkání blýskl domácí útočník Danny Barna.

Úvodní minuty zápasu, které přinesly spíše neurovnaný hokej plný ztrát a rychlých protiútoků, rozčeřili po šesti minutách hry hosté, kteří se dostali k závaru v předbrankovém prostoru, který k jejich smůle vedoucí brankou neskončil. Hosté následně nevyužili ani svojí přesilovou hru, ve které naopak o sobě dali vědět domácí, ale Novotný nedokázal svojí kličkou do backhandu přinést tíženou branku. Na tu si tak diváci v Budvar aréně počkali až do desáté minuty, kdy se kotouč přívětivě odrazil, až na hokejku Marka Trefila, který dokázal překonat brankáře Moustafu. Vedoucí branka domácí dorostence nakopla a o necelé dvě minuty později už byl náskok dvougólový, když si hned po vhazování vzal kotouč Jakub Lev a kapitán Motoru nadvakrát překonal jak obranu, tak parádní ranou o břevno i brankáře Kohoutů. Snovou pasáž v sedmnácté minutě dokonal Josef Šrámek, ke kterému odrazil brankář Moustafa kotouč potom, co si poradil s únikem dvojice Přibyl - Novotný. Závěr třetiny ale patřil hostům, kteří dokázali necelé dvě minuty před koncem třetiny snížit zásluhou Vojtěcha Špačka, jehož rána od modré zaplula až do branky domácích.

V úvodu prostřední periody dokázali hosté sice přežít důležité oslabení, ale jakékoliv vidiny na vstřelení táborské kontaktní branky domácí rychle zadupali a ve 25. minutě vrátil Motoru tříbrankový náskok Jakub Hanzák, který využil přívětivého odrazu od betonů Mustafi. Ten si následně ve 34. minutě vybral slabou chvilku v utkání, kdy nedokázal udržet kotouč mezi svým tělem a ramenem a vypadnutý kotouč dorazil za brankovou čáru pátý střelec Motoru v zápase, Danny Barna. Skóre 5:1 ale svítilo na světelné tabuli pouhé dvě minuty a šest vteřin. Sebastian Pánek nejprve využil nekoncentrovanosti domácích borců a následně dokonal gólovou akci po neúspěšných pokusech svých spoluhráčů. Domácí Motor mohl do konce třetiny přidat svojí šestou branku, ale ránu Matějky, která brankáři Tábora vypadla, nedokázal žádný hráč ve žlutém dresu dostat do sítě.

I poslední třetinu utkání začali táborští v oslabení, které opět družina Milana Dančišina ubránila. To ale byla jediná pozitivní věc poslední části pro Kohouty. Domácí Motor nadále hrál svojí hru a dokázal hrozit hlavně z prostorů před brankou Tábora. Barna sice nedokázal ve 45. minutě usměrnit kotouč do sítě, když promáchl, ale o čtyři minuty později právě jeho formace byla u zrodu šesté branky. Lev nejprve zadovkou našel Barnu, jehož střelu zablokovali hostující obránci. Následná šermovaná o kotouč na hranici levého kruhu ale vyzněla pro Motor, k puku se dostal Marek Trefil, a ten svojí druhou brankou v zápase rozradostnil domácí obecenstvo. Hosté se snažili o naplnění průměrů jednoho gólu na třetinu, ale marně. V závěru třetiny se naopak tentokrát prosadili domácí, když se Motor zmocnil kotouče ve vlastním pásmu a následný protiútok proměnil parádní ranou bez přípravy Nikolas Mařík. Dorostenci Motoru tak ovládli jihočeské derby a nad Táborem zvítězili jednoznačným poměrem 7:2.

David Vrbata (trenér Motoru): "Dnes jsme si od začátku šli za vítězstvím. Měli jsme dobrou první třetinu, kdy jsme vstrelili tři branky, další průběh utkání jsme měli pod kontrolou. Kluci odehrali dobré utkání a jsme rádi za tři body."