18.10.2018, Denisa Józsová

DOR: MBL - CEB 5:3 (1:0sn) - Dorost nezískal v Mladé Boleslavi ani bod

V posledních zápasech se dorostu moc nedaří. V posledních pěti zápasech zvítězil jen dvakrát, navíc v nich inkasoval hned dvacet tři branek. To se pokusili Jihočeši zlomit na ledě Mladé Boleslavi, ale moc se jim to nepodařilo. Padli zde totiž 3:5, navíc prohráli i na nájezdy, a tak nezískali ani bod.

Na začátku bylo pro obě mužstva poněkud těžké se prosazovat. Trochu více útočili hráči Motoru, avšak na Stuchlíkovi si vylámal zuby Cibulka a jeho spoluhráči i proti urputné obraně domácích. Za Bruslaře byli vidět Křepelka, jenž zkoušel propálit kotouč od modré, a Mazancová, která se sama prudce vrhala vpřed, avšak neměla komu přihrávat. V 8. minutě se ale úspěšně prosadil Daniel Sluka, jenž otevřel skóre a trochu otevřel i soupeřovu hru, který se musel snažit vyrovnat. K tomu dostali Jihočeši brzy příležitost při početní výhodě, avšak nedokázali výrazně ohrozit Stuchlíkovu bránu. Za domácí začal hrozit urostlý Plíšek, jenž čekal na letící puky v předbrankovém prostoru, ale byl dobře hlídán motoráckou obranou i brankářem. V protiútoku hostí se řádně zapotil i Stuchlík, kterého natlačili na bránu. Dvě minuty před sirénou se však hosté radovali, když Ondřej Kovář využil toho, že po ráně z dálky gólman nevěděl, kde má puk.

Druhé dějství začaly oba celky opatrně, avšak paradoxně v ní hráči předvedli nejméně dvojnásobek chyb. Například hostující Petrásek dostal námaz do mezikruží, avšak nevyzrál na Stuchlíka, na druhé straně se pokoušel propálit vše v cestě Křepelka. Poté začali hosté chybovat a dvakrát během jedné minuty mohli inkasovat, když Sommer neuspěl v nájezdu přes celé kluziště. Poté neuspěl v situaci, kdy Motor nehlídal modrou čáru, ani Haas, kterého obětavě obral o puk až brankář Martin Lidák. Ve 32. minutě už ale takové štěstí Jihočechy opustilo, když se prosadil zcela osamocený Matěj Gardoň, jenž při útočné akci zůstal zcela osamocen před Lidákem. Ve 37. minutě udělali tutéž chybu znovu, když nehlídali v témže postavení Jindřicha Plíška, který též z první zametl puk do sítě. Domácí se též nevyvarovali chyb a inkasovali vzápětí poté, když snížil na 3:2 Marcel Kříž. Pak si obě mužstva zahrála přesilovku a nic závažného se již nestalo do sirény nestalo.

Do poslední třetiny vstoupila aktivněji Boleslav a Boris Žabka prověřil svým výletem Lidáka. Časem však Jihočeši přidali a vyvinuli na domácí tlak, který ve 48. minutě vyvrcholil vyrovnávacím gólem, o který se postaral Tomáš Březina. Boleslav potom zvýšila agresivitu, vynutila si faul a v přesilovce udeřila. Za méně než půl minuty se totiž prosadil v tomto zápase mimořádně aktivní Matěj Gardoň. Tentýž hráč pak připravil tutovku pro Sluku, jenž nepřehodil Lidákův beton do odkryté branky. Hosté se snažili znovu srovnat a Stuchlík musel čelit několika nepříjemným střelám, tečím či dorážkám, avšak žádný další gól již nepustil. To na druhé straně lovil puk ze sítě ještě jednou Lidák, jemuž poslal puk do sítě Oskar Haas po objetí branky. Skóre se pak až do konce již neměnilo

V prodloužení, kde byly k vidění dobré příležitosti Plíška a Haase na boleslavské straně a Březiny na českobudějovické straně, se nerozhodlo, a tak se čekalo na nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Jakub Hruška, jenž zařídil bod navíc pro Boleslav. Budějovice z města automobilů odjíždějí s prázdnou.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Sehráli jsme těžký zápas s dobrým soupeřem. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Kluci makali od první vteřiny do poslední, zaplaťpánbůh jsme proměnili šance, i když jsme jich měli daleko více. Jsme rádi, že jsme udrželi zápas až do konce, protože se nám v poslední době stávalo, že jsme si zápas prohráli v posledních třetinách, což se dnes nestalo, hlavně za to jsme rádi. Musím kluky pochválit za bojovnost a výborný výkon podal gólman.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Udělali jsme čtyři obrovské chyby, na čtyři góly jsme soupeři přímo nahráli. To se těžko vyhrává. My jsme nějaké góly taky dali, ale po inkasování po takových individuálních chybách je to těžké dohánět. Takhle jsme body ztratili.