03.11.2018, Denisa Józsová

DOR: LIB - CEB 2:3 (1:0sn) - Dorost získal v Liberci tři body

K dnešnímu utkání jel dorost až na sever Čech do Liberce. Tam se v první třetině dostaly České Budějovice do vedení, jednobrankové vedení nakonec udržely, když vyhrály 3:2 v základní hrací době. Bonusový bod z nadstavby zůstal na domácím ledě, když Severočeši vyhráli na nájezdy.

Do utkání vstoupili aktivněji Liberečtí, kteří na jeho začátku v podstatě nepůjčili svému soupeři kotouč. Motor ovšem úvodní nápor ustál a poté z nenápadné akce udeřil. Tomáš Cibulka totiž využil vydatné clony před Štěpánem Vopravilem a střelou od modré poslal své mužstvo do vedení – 0:1. O několik minut později pálil z dobré pozice Jakub Hujer, který ale zamířil těsně nad břevno.

Tygři byli i nadále o něco lepší, jenže se jim nedařilo překonat hostujícího gólmana. V šestnácté minutě se povedenou kličkou uvolnil Adam Měchura, jenž se vzápětí ocitl sám před bránou. Akci chtěl ještě vylepšit přihrávkou, kterou mu ovšem překazil jeden z obránců Budějovic. Na druhé straně poté Štěpán Vopravil zlikvidoval únik Adama Sochora.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky nastala poněkud nezvyklá situace, když Liberečtí obdrželi trest za pozdní příchod z šaten. Během přesilovky Jihočechů se však paradoxně dostali do šance Tygři. Jakub Hujer se po pravém křídle natlačil až do brankoviště, kde jej ale fauloval hostující gólman. V přesilovce vybídl Bennet Rossmy k zakončení Jakuba Hladíka, jenž měl před sebou zcela odkrytou klec. Martin Lidák se nicméně stihl přesunout a Rossmyho střelu vyrazit.

Po zbytek druhé části se hrálo v podstatě jen na budějovickou bránu, jenže Martin Lidák byl nepřekonatelný. Nejvíce na sebe upozornil v polovině zápasu, kdy zlikvidoval dva samostatné úniky Liberce během dvou minut. Do závěrečné periody šli tak svěřenci trenéra Richarda Loba s jasným cílem – překonat zeď v hostující svatyni.

Na začátku třetí třetiny Tygři nevyužili několik slibných příležitostí, nakonec se ale přeci jen dočkali. David Putz vyhrál buly dopředu a okamžitě poslal kotouč Adamu Měchurovi, který si sjel před bránu a z bezprostřední blízkosti zlomil kouzlo Martina Lidáka – 1:1. Vzápětí si však Motor vzal vedení zpět, když se v přečíslení rozhodl pro individuální zakončení David Kašpar, jenž nekompromisní ranou do horního rohu nedal Štěpánu Vopravilovi šanci zasáhnout – 1:2.

O necelé dvě minuty později ovšem svěřenci trenéra Richarda Loba opět srovnali. Jakub Hujer přihrál na modrou Martinu Böhmovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Šest minut před koncem ale přišel třetí a rozhodující úder Jihočechů. V dalším přečíslení to na sebe pro změnu vzal Viktor Budík, který si sjel mezi kruhy a nasměroval kotouč do protipohybu Štěpána Vopravila – 2:3. Šelmy se až do závěrečné sirény nevzdávaly, jenže vyrovnání už nepřišlo a tři body tak získaly České Budějovice.

Pozápasová nadstavba došla až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšní pouze Liberečtí, kterým bod útěchy vystřelil Bennet Rossmy.

Richard Lobo (Liberec): K utkání jsme nepřistoupili úplně nejlépe, podcenili jsme první dvě třetiny. Soupeř toho využil a dal gól. V závěrečném dějství jsme se trochu zvedli, začali jsme hrát naši hru. Tlačili jsme se dopředu, čehož Motor využil a ze dvou brejků dal dva góly. Horko těžko jsme to dotahovali a nakonec nedotáhli. Myslím si, že dělba bodů je spravedlivá. Za třetí třetinu a za prodloužení jsme si ten bod z nadstavby zasloužili. Budějovice ale byly dvě periody lepší a zaslouženě si odváží tři body.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Soupeř udělal více chyb než my. Pustil nás do zápasu, protože jsme měli spoustu brejků. Naopak musím říct, že jsem hráčům vyčinil, že jsme po druhé třetině nevedli o tři góly. Tři body jsou pro nás cenné.