23.10.2021, Adéla Hejdová

DOR: KOB-CEB 0:8 - Po bezchybném výkonu gólmana Cinky a osmi gólech bere dorost tři body

V sobotu jeli dorostenci do Prahy na zápas s Kobrou, ze kterého si odvezli tři body. Bezchybně zachytal gólman David Cinka a vychytal tak podruhé v sezóně čisté konto. Dokonce hned třikrát se trefil budějovický obránce Dominik Vachun. Motor vyhrál 8:0 a posunul se tak na šestou příčku tabulky.

Dominik Vachun (autor tří branek)::
První třetinu jsme hráli dobře a nepouštěli soupeře do šancí. V půlce první třetiny jsme vyhráli důležitý souboj a po střele mého spoluhráče Davida Hohenbergera jsem dorážel do prázdné brány a vstřelil tak první gól zápasu. Druhá třetina z našeho pohledu nebyla tak povedená, přestali jsme hrát kombinačně a začali jsme hrát každý sám na sebe. Soupeř se díky našim chybám dostával do větších šancí, ale naštěstí nás podržel náš gólman David Cinka. Vůbec se nám druhou třetinu nedařilo, ale i tak jsme dokázali vstřelit tři góly a soupeři tak odskočili. Třetí třetinu už soupeř nebyl tak agresivní a nehráli tak jako předchozí dvě třetiny a my jsme toho využili a vstřelili tak další čtyři góly.

Vít Schuppler (autor jedné branky)::
Do Prahy jsme odjeli s tím, že potřebujeme vyhrát a získat tak další tři důležité body. Poslední dobou náš tým předvádí skvělé výkony a dnes jsme to potvrdili. Výborně jsme napadali a kombinovali. Myslím si, že celý zápas jsme měli hru pod kontrolou. Před měsícem jsem se vrátil po dlouhodobém zranění na led a je to pro mě dost těžké, ale díky spoluhráčům se začínám dostávat zase zpátky do formy. Dneska se mi hrálo velice dobře a dokonce jsem vstřelil po přihrávce Dominika Vachuna svůj premiérový gól v této soutěži. Vyhráli jsme a už teď se soustředíme na čtvrteční zápas se Slávií.