02.10.2021, Michal Špírek, Andrea Nováková

DOR: JIH - CEB 5:4 - Budějovice zlikvidovaly tříbrankový náskok, přesto nakonec padly

Dorost odehrál v Jihlavě bláznivý zápas. Domácí se slepenými góly ve 24. minutě ujali vedení 3:0, v závěru třetiny ale Motor snížil na rozdíl jediné branky. Ve 46. minutě pak hosté díky dvěma gólům v přesilovkách dokonce srovnali skóre na 4:4, jenomže poslední slovo měla Jihlava. Dvě branky hostů vsítil Viktor Kotalík.

Začátek první třetiny byl opatrný. Ani jeden tým si nevytvářel velké šance. Postupně se Dukla začala dostávat do tempa a měla několik šancí ke skórování. Při samostatném úniku byl faulován Kevin Coufal, který následné trestné střílení proměnil a zařídil domácím vedení 1:0. Také Motor si vytvořil pár příležitostí. Největší šanci měl Viktor Kotalík, který jel sám na Sigmunda, ale přestřelil branku. Dukla si vytvořila několik možností, které mohla zakončit do prázdné branky, ale nepovedlo se a stav po první třetině byl 1:0 pro domácí Duklu.

Ve druhé části zápasu se Dukla rychle dostala do vedení 3:0, když se ve 24. minutě trefil Adam Ošmera, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a puk dorazil za záda Cinka. Pár vteřin po gólu na 2:0 navýšil vedení Dukly Jáchym Jungwirth, jenž dorážel puk do odkryté branky. Poté se ke slovu dostal i hostující Motor, když se po pěkné individuální akci dostal k odraženému puku Viktor Kotalík, kterým dokázal přehodit bezmocného Sigmunda. Budějovický Šimon ujel sám na Sigmunda a byl hákován. Bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se rozjel Samuel Drančák, jenž střelou nad vyrážečku snižoval na 2:3.

Jihlava měla na začátku třetí třetiny výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít Jakub Modl. Budějovice na tuto branku rychle odpověděly. Měly k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru 5 na 3. Toto dvojité vyloučení potrestaly dvěma rychlými zásahy. Nejprve se trefil podruhé v zápase kapitán Viktor Kotalík. Na 4:4 srovnával Lukáš Váňa, který nikým neatakovaný tečoval střelu Strnada. Duklu toto rychlé vyrovnání nepoložilo a znovu se dostala do vedení zásluhou Matěje Vojáčka. Toho našel před bránou v ideální pozici Václav Kudrna. Motor se pokusil o vyrovnání, když v poslední minutě odvolal brankaře Cinka. Vyrovnat se jim však nepovedlo a z Jihlavy odjíždí s prázdnou.

Marek Melenovský (HC Dukla Jihlava): Úvod utkání bylo takové oťukávání obou stran. První třetinu jsme končili 1:0. Čekal jsem, že druhou třetinu na to vlétneme. Odskočili jsme na 3:0, bohužel tam jsme si mysleli, že už je ten zápas hotový. Dobře jsme nehospodařili s výsledkem a přišel zasloužený trest. Snížení a pak ve třetí třetině vyrovnání na 4:4. Ukázala se obrovská vůle po vítězství a síla týmu, že ten jeden gól navíc jsme ještě dali a urvali tři body.

Milan Dančišin (HC Motor České Budějovice): My jsme v závěru zápasu přišli o bod. Bohužel se nám nepovedl začátek druhé třetiny. Za stavu 3:0 jsme se dostali zpátky do zápasu, díky dvěma gólům v přesilovkách. Nelze nám upřít bojovnost. Soupeř zaslouženě vyhrál, i když myslím, že za druhou polovinu zápasu jsme si minimálně bod zasloužili.