19.09.2020, Denisa Józsová

DOR: HBR - CEB 3:4 - První venkovní zápas přinesl první tři body

Po čtvrtečním těsném nezdaru na domácím ledě se vydali budějovičtí dorostenci do Havlíčkova Brodu. Utkání bylo dramatické až do samotného konce, ale Jihočeši zvládli závěr lépe, když o výhře Motoru rozhodl Vilém Braun osm minut před koncem. Budějovice tedy berou první tři body do tabulky.

Úvod utkání nabídl hru ve vysokém tempu. Ani jednomu z týmů se však nedařilo ohrozit soupeřovu bránu. To se změnilo v polovině první třetiny, kdy Bruslaři dostali možnost hrát přesilovou hru. V ní se prosadil Kryštof Chymo, jehož nahození se odrazilo od jednoho z bránících hráčů za záda Davida Cinka. Motor však po obdržené brance zvedl své úsilí a v následujících minutách dominoval. Pětadvacet sekund po obdrženém gólu neproměnil velkou šanci Vilém Braun, když z předbrankového prostoru nepřekonal Jakuba Bělohlávka. O tři minuty později se však již hosté radovali. Přečíslení dva na jednoho trochu se štěstím zakončil Marcel Kříž. Madeta následně skórovala podruhé. Ze druhé dorážky překonal havlíčkobrodského gólmana Adam Sochor.

Hráčům domácího celku se podařilo oklepat se z nepovedeného závěru předchozí části a znovu byli pro České Budějovice vyrovnaným soupeřem. Stejně jako v předchozí třetině byla k vidění kvalitní hra, které ovšem scházely větší šance. Jedinou branku ve druhé periodě vstřelili Bruslaři, kteří se podruhé prosadili z přesilové hry. Po rychlém přechodu do útočného pásma se ke kotouči dostal Michal Janko, který střelou k bližší tyči překonal Davida Cinka. Těsně před sirénou oznamující konec třetiny nastřelil Josef Teplý tyč.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté. Hned v první minutě byl v obrovské šanci Vilém Braun, který z bezprostřední blízkosti trefil pouze prostředek brány, kde byl připravený Jakub Bělohlávek. O čtyři minuty později šly České Budějovice znovu do vedení. Pěknou individuální akci předvedl Marcel Kříž, který se prokličkoval až před bránu, kde si roztáhl brankáře a střelou mezi betony zakončil. Havlíčkovu Brodu se podařilo znovu vyrovnat. Marek Doležal poslal na bránu ležérní nahození, které jeden z hostujících hráčů tečoval mimo dosah Davida Cinka. O dvě minuty později dostal Motor příležitost v podobě trestného střílení, které proměnil Vilém Braun. Madeta po zbytek zápasu nedopustila další drama a vyhrála 4:3.