13.10.2018, Dominik Zajan

DOR: HBR - CEB 1:4 (1:0 sn.) - Dorostenci získali na Vysočině tři body za výhru po základní části

Dorostenci českobudějovického Motoru zajížděli na led Kotliny, kde hraje své domácí zápasy Havlíčkův Brod. Motor si v prvních dvou třetinách vytvořil dvoubrankový náskok. Ve třetí ještě dva góly přidal a připsal si výhru nad Havlíčkovým Brodem.

Zápas začal ve velikém tempu, když šance střídala šanci. Nejblíže k vedoucí brance utkání měli Jihočeši, kteří zahrozili ve 3. minutě. Lukeš hledal před brankou svého spoluhráče, kterému upálil kotouč Jiráček, jenž si málem dal vlastní gól, ale gólman Král byl pozorný. Na druhou stranu zamířili i mladí Bruslaři, kteří zaměstnali Lidáka, jenž si se všemi pokusy poradil. Motor hrál v 8. minutě přesilovou hru, kterou dokázal využít. Cibulka našel Petra Lukeše, který vystřelil z levého kruhu mezi ruku a tělo Krále. Bruslaři mohli vyrovnat, ale Lidák byl bezchybný stejně jako na druhé straně Král, jenž držel naděje domácího týmu. Motor mohl navýšit vedení zásluhou Brauna, ten ale našel dobře postaveného Krále.

Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili do druhé třetiny aktivně a snažili se o vyrovnání, když několikrát prověřili Lidáka, který byl bezchybný. Jihočeši se do pásma dostali jen sporadicky, šance Fouska skončila na domácím gólmanovi. Bruslaři mohli otočit vývoj utkání, ovšem Rauš s Kozlíkem nenašli recept na výborného gólmana Motoru. Hned vzápětí přišel trest pro domácí tým, který inkasoval druhou branku. Hála přihrál Petru Lukešovi, jenž vymetl všechny pavouky v pravém horním rohu brány. Oba dva týmy měly několik přesilových her, ale skóre se neměnilo. Motor dokonce mohl navýšit své vedení, když v gólové šanci byl Kudrnáč, ten ale neprostřelil Krále.

Na začátku třetí třetiny šli hosté do tříbrankového vedení, když využili přesilovou hru. Petr Lukeš byl sám na pravém kruhu, kde naznačil přihrávku a střelou k pravé tyči nachytal Krále. Domácí výběr hned reagoval, když se ze samostatného úniku prosadil Adam Rauš. Jihočeši převzali iniciativu v utkání a vzali si tříbrankový náskok zpět. Lukeš našel Filipa Petráska, který si sjel až před brankáře, kterého bekhendovým zakončením prostřelil. Motor byl ve třetí třetině lepším týmem, ale hráči soupeře naráželi na pozorného Krále, který se blýskl minutu před koncem. Na domácího gólmana ujel ve vlastním oslabení Kudrnáč, který ve stoprocentní šanci přestřelil.

V prodloužení se hrálo nahoru dolů. Rozhodnout mohl po pár sekundách Dymák, ale na Lidáka si nepřišel. Na druhé straně byl Březina, který natrefil na připraveného Krále. Havlíčkobrodští byli blízko bonusovému bodu, když Dymák překonal Lidáka, ale za toho zaskočila branková konstrukce. Prodloužení vítěze neurčilo, a tak se šlo do nájezdů, v nichž byli lepší domácí, kteří dvakrát skórovali a hosté si na Krále nepřišli. Bod za nájezdy zařídil Matěj Kozlík.

Tomáš Hart (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Zápas se mi špatně hodnotí. Soupeř sem přijel oslabený, chyběli mu nějací zranění hráči. Mysleli jsme si, že bychom mohli nějaké body uhrát. Spadla na nás ale trochu deka a nehráli jsme tak, jak jsme chtěli, navíc nám nešly nohy. Výsledek tak odpovídá průběhu hry. Urvali jsme nakonec alespoň bod, ale to je málo. Mohli jsme získat tři nebo čtyři body.

Milan Dančišin (ČEZ Motor České Budějovice): Výborně nám zachytal gólman a zahrála nám první pětka. Proměňovali jsme šance a v důležitých momentech utkání jsme dokázali domácím vždy odskočit, což bylo důležité. Rozhodujícím okamžikem utkání byl náš gól na 3:0.