MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.09.2021, Adam Pavlíček

DOR: CEB - TAB 4:5 - Jihočeské derby o jednu branku pro Tábor

Na začátku sezony svedl los proti sobě dva jihočeské celky. Motor se na domácí půdě utkal proti Táboru, který se v utkání dostal do vedení celkem čtyřikrát, ovšem na pátou a rozhodující branku nedokázal Motor zareagovat, byť v závěru musel hostující celek čelit velkému náporu. Tři body tak putují z Budvar arény do Tábora.

Zkraje první třetiny nebylo k vidění příliš šancí. S tím zahýbala až přesilovka hostujícího týmu. Paradoxně se však málem trefili domácí. Jmenovitě to byl Martin Willmann, který se dostal ke střele z komfortní pozice, avšak jen těsně minul Tesařovu svatyni. Hra se chvíli přelévala ze strany na stranu, ale na ani jedné straně nemuseli brankáři tasit těžší zákrok. Až poté se táborský Dominik Vachun dostal do dobré pozice, nicméně domácí gólman jeho střelu zastavil za pomoci svého levého betonu. Úspěšný byl až Filip Šindelář, který se v přesilovce trefil přesně z dorážky. S blížícím se koncem třetiny cítili Jihočeši potřebu se nepříznivým stavem něco udělat. A povedlo se jim to. Na druhé straně diváci viděli také přesnou trefu z dorážky. Tu za brankovou čáru usměrnil Samuel Drančák.

Následující perioda byla na góly nejbohatší. Vedení na hostující stranu opět převrátil Jan Seidl. Netrvalo to ovšem dlouho a Jakub Kretschmer stihl odpovědět. Už potřetí v utkání se pak opět dostali do vedení hokejisté z Tábora. Petr Pospíchal totiž zacílil naprosto přesně. Diváci na vyrovnání nicméně opět nečekali dlouze. Alan Šimon byl v zakončení úspěšný, když se trefil z dorážky. Do konce prostřední třetiny jsme pak viděli po jednom vyloučení na obou stranách, ovšem početní převahu ani jeden z týmů nezužitkoval ve svůj prospěch.

Poslední perioda byla z hlediska konečného výsledku klíčová. Motor se mohl dostat v prvních okamžicích do vedení. Viktor Kotalík se dostal do samostatného nájezdu, nicméně přestřelil. Následně jel samostatný nájezd po soupeřově faulu Humeník, ani on si však při zakončení na táborského Tesaře nepřišel. Načež se potvrdilo otřepané klišé "Nedáš, dostaneš". Hostující Jan Seidl vybojoval kotouč ve středním pásmu, dostal se až do toho útočného, kde se prezentoval přesným zakončením. S domácími to pak vypadalo ještě hůře, když se Tábor dostal do dvoubrankového vedení. V 54. minutě se totiž trefil také Adam Dušek. Naději pro Motor vykřesal záhy Samuel Drančák, ovšem z gólového hlediska to bylo vše, co jsme viděli. Jihočeské derby tak vyznělo o jednu branku lépe pro Táborské.

Sociální sítě