28.10.2021, Adéla Hejdová

DOR: CEB - SLA 3:5 - Dorost ztratil zápas ve třetí třetině

Ve čtvrtek doma dorost přivítal pražskou Slavii. Ta byla o dvě místa v tabulce výše, tudíž na čtvrtém místě. Domácí nakonec podlehli Slavii a prohráli 3:5, byť v utkání vedli.

První třetina přinesla hned pět gólů. První gól vstřelili ve třetí minutě hosté v oslabení, na trestné lavici byl hostující Tichý za podrážení, kdy se prosadil Curran. Domácí vyrovnali ve čtrnácté minutě, kdy střílel od modré čáry Adam Gřegořek, který trefil hostujícího gólmana a Dominik Postl před bránou puk dorazil - 1:1. Hráči Motoru neváhali a hned po několika sekundách se do brány trefil Matyáš Humeník, který po přihrávce Samuela Drančáka zpoza brány prostřelil hostujícího gólmana Benjamina Vavřenu, domácí se tak dostali do vedení. Do dvougólového vedení dostal domácí tým Viktor Kotalík, který puk dorazil do prázdné brány po střele Lukáše Váni. Dvě minuty před koncem se trefil hostující Radek Tomas, který tečoval před bránou střelu Daniela Kříženeckého od modré čáry. Stav byl po první třetině 3:2.

Druhá třetina byla velice vyrovnaná, ale ani přes několik šancí na obou stranách se ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit gól. A skóre tak zůstalo po druhé třetině stejné.

Třetí třetinu gólově odstartoval po čtyřech minutách hostující Maxmilian Curran a vyrovnal tak stav na 3:3. Minutu na to se trefil jeho spoluhráč Radek Tomas po přihrávce Martina Švece a hosté se tak dostali do vedení. Celou třetinu měli domácí několik šancí, ale ani jednou se jim nepodařilo šanci proměnit. Pár sekund před koncem zápasu se trefil hostující hráč Marton Nemes po přihrávce Maxmiliana Currana. Motor tak doma prohrává a 3 body si do Prahy odvážejí slávisté.