Banes Motor České Budějovice
17.09.2020, Denisa Józsová

DOR: CEB - SLA 2:3 - Úvodní zápas sezóny dorostencům těsně nevyšel

Budějovičtí dorostenci byli posledními, kterým sezóna ještě nezačala, ale to se už změnilo. K úvodnímu zápasu přijela na druhou plochu Budvar arény pražská Slavia. Ta v zápase třikrát vedla, což jí nakonec stačilo na vítězství. Budějovice dvakrát dotáhly svého soka, ovšem to na jakýkoliv bodový zisk nestačilo.

Velmi rychlý start do utkání měl hostující celek, který vstřelil úvodní branku již po dvou minutách a třiceti pěti sekundách. Mikulášem Skoupý našel svého spoluhráče v lajně Jakuba Štancla, jenž poslal svůj celek do vedení. Vedení Slavie ovšem dlouho nevydrželo, trvalo pouhých jednadvacet sekund! Poté totiž Jakub Bůžek nahazoval kotouč od modré, když do jeho rány sáhl Adam Sochor, který tak srovnal stav utkání. Každopádně Pražanům to tolik nevadilo, jelikož o pět minut vstřelili další branku, a to v přesilové hře. Znovu se obnovila spolupráce mezi Mikulášem Skoupým a Jakubem Štanclem, přičemž druhý jmenovaný vstřelil svůj druhý gól v utkání. Slavia tak šla do vedení za jednogólového vedení.

Každopádně Motor měl dobrý vstup do prostřední části, a tak záhy přišlo srovnání stavu. David Kumpfmüller našel Jana Bukovského, který překonal Tomáš Voleveckého v brance. Následovalo několik vyloučení, především na straně hostí, ale domácí toho nijak nedokázali využít. Ve třetí periodě také nastalo několik vyloučení, z nichž většinu brali Pražané, ti přesto vstřelili vítěznou branku. O vítězství svého týmu se postaral Viktor Štípek.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 02:36 Fleischman (Přibyl, Čečetka; 5/4), 57:27 Koníř (Barna, Jaroš; 5/5) – 19:23 Klíma (Páleník, Studnický;...

×
×
Dnes v 17:30 | U20
HK Mountfield Hradec Králové
Motor České Budějovice