04.01.2019, Adam Pavlíček

DOR: CEB - MLB 2:5 (1:0) - Dorost vytěžil v utkání s Boleslaví bod

Od 15:00 se dnes utkal motorácký dorost s tím mladoboleslavským. Hosté na Motor nastoupili, jak se sluší a patří, a již po necelých deseti minutách vedli o tři branky. Toto vedení si pak po celý zápas hlídali a již nepustili. Českobudějovičtí pak vyválčili alespoň bod v nadstavbě, když se trefil Alois Dubský.

Mladoboleslavští vstoupili do utkání přímo snově. Již na konci třetí minuty vedli o dvě branky. Tu první pro svůj tým obstaral Oskar Haas, který byl dnes v utkání velmi aktivní. Druhý přesný zásah obstaral Dominik Ďuráč. I po těchto úvodních trefách se v útočném pásmu drželi spíše hostující hráči, což se jim v deváté minutě vyplatilo i potřetí. I Motor se následně dostal do útočné třetiny, nicméně výrazněji se mu ohrozit Stuchlíkovu svatyni nepodařilo. To až něco málo před odchodem do kabin, kdy jeden z domácích zakončoval téměř do odkryté klece. Ovšem boleslavský brankář se fantasticky natáhl a kotouči v cestě do branky zabránil.

I do druhých dvaceti minut vstoupili lépe bruslařský klub. Zhruba po dvou odehraných minutách se po Urbanově přihrávce totiž do střelecké listiny zapsal i Jakub Hruška a hosté se dostali již do velmi komfortního čtyřgólového náskoku. Hokejisté z města automobilů tlačili na domácí obranu i nadále. Aktivní byl především Rajgl, jenž ale otřel puk jen o tyčku. Sníženo pak mohlo být na opačné straně po Březinově protiútoku, ovšem ani po něm kotouč za brankovou čáru nezapadl. Kolem poloviny zápasu byl o něco lepším týmem Motor, z čehož také pramenila jeho první přesná trefa. Viktor Budík stál příhodně před brankou a z dorážky se nezmýlil - 1:4. Do konce třetiny měli hokejisté z pod Černé věže daleko více příležitostí. Dokonce se dočkali i druhého přesného zásahu. Necelé dvě minuty před odchodem do kabin na modré napřáhl Matyáš Fousek, který svou střelou rozvlnil až síť za Stuchlíkovými zády.

Mladá Boleslav mohla pokračovat v trendu co začátek periody, to gól. Tentokrát však neuspěla. Jmenovitě svou šanci zblízka branky neproměnil dobře postavený Matěj Gardoň. O zajímavé šance vzápětí rozhodně nebyla nouze. I domácí zahrozili, když se Sochor ocitl v komfortní pozici, z ní ale neskóroval. Na opačné straně se pak v zakončení nedařilo ani Kredlovi. Přeci jenom o něco více střeleckých příležitostí ke konci zápasu měla Boleslav. A před koncem základní hrací doby přidala ještě pátou trefu. Vítězství zpečetil Tomáš Moravec.

Nadstavba nabídla poměrně nevídanou věc. Mladoboleslavští ujeli v poměru dva na nikoho. Tuto příležitost na zisk čtvrtého bodu ale zahodili, a tak byli potrestáni. Bonusový bod totiž o chvíli později svému týmu vystřelil Alois Dubský.