15.11.2018, Dominik Zajan

DOR: CEB - MLB 0:1 (0:1) - Dorostenci nevstřelili branku a nepřipsali si ani jeden bod

Na druhou ledovou plochu českobudějovické Budvar arény přijel soupeř ze středočeského kraje, a to Mladá Boleslav. Hosté se dostali v poslední minutě první třetiny do vedení. Motor neodkázal najít recept na skvělého Stuchlíka. Motoru se navíc zranil Martin Lidák, který musel být v sedmatřicáté minutě vystřídán.

První velkou šanci měl českobudějovický Hála, který zkusil své štěstí střelou na Stuchlíka, ten ale obstál. Poté měl Motor k dispozici první přesilovou hru. V ní si Motor nevytvořil žádnou šanci a nevyužil ji. O další čtyři minuty později hrál Motor další přesilovou hru. Budějovičtí měli problémy se dostat do útočného pásma. Motor si však nevytvořil žádnou šanci a přesilovku znovu nevyužil. V poslední minutě první dvacetiminutovky měla Mladá Boleslav možnost otevřít skóre při početní výhodě. A zadařilo se. Osmnáct vteřin před sirénou se prosadil Patrik Král, který dostal kotouč za Lidáka. To bylo v první třetině vše a Boleslav odcházela do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhou periodu začal lépe Motor, který si vytvořil i první šanci. Při hře ve čtyrech se pokusil prosadit Viktor Budík, který se dostal až před Boleslavskou bránu. Jenže tu střežil skvělý Stuchlík, který Budíkův pokus zneškodnil. Ve dvacáté sedmé minutě se znovu Viktor Budík dostal k obrovské příležitosti. Tentokrát dostal přesnou přihrávku před bránu. Puk však netrefil dobře a tečoval ho pouze vedle hostující svatyně. Následně se Motor na delší chvíli usadil v útočném pásmu. Největší šanci měl Fousek, který pálil z prostoru před brankou, jenže k brance to nevedlo. Tlak Budějovic ukončil Lukeš, který si šel sednout na trestnou lavici a dal hostům další skvělou možnost v podobě přesilové hry. V ní měl ale největší šanci Motor. Marcel Kříž ujel při vlastním oslabení obraně hostí a už si to mířil na Stuchlíka. Ten jeho pokus mezi betony vychytal. Mladá Boleslav se však dočkala i druhé branky. Jenže čárový sudí pískl ofsajd a branka nemohla být platná. Jenže pro lavičku Motoru vznikla další nepříjemnost. Martin Lidák zůstal ležet na zemi a musel být vystřídán. Na jeho místo si stoupl Rostoslav Slanina. Druhá třetina se odehrála bez branek a Mladá Boleslav tak stále měla náskok jedné branky.

První střelu v závěrečné periodě si připsal českobudějovický Hail, který se dostal ke střele z kruhu. Stuchlík proti jeho střele včas stačil pokleknout. Ve čtyřicáté třetí minutě už se Růžek připravoval na střelu, jenže obránce Motoru Kašpar stačil do přihrávky sáhnout a zastavil tak Boleslavské v obrovské šanci. Přibližně v polovině třetí třetiny pálil od modré čáry Vochvest. Slanina jeho střelu viděl a schoval ji do klína. Tři a půl minuty před koncem třetího dějství měla Boleslav velkou šanci na druhou branku. Haas se prokličkoval až před Slaninu. Ovšem selhal v koncovce a minul bránu Českých Budějovic. Domácí Motor to ještě zkoušel bez brankáře. Jenže si nedokázal vytvořit větší příležitost a Boleslav vyhrála 1:0 po základní části.

Prodloužení bylo velmi rychlé. Již po minutě a půl ujel David Kredl do samostaného úniku a střelou mezi betony rozhodl o tom že čtvrtý bod získá Mladá Boleslav.