06.03.2009, Miroslav Mayer

DOR: CEB - LIB 1:6 - Dorostencům končí sezona

Č. B u d ě j o v i c e - Dorostenci HC České Budějovice podlehli v Budva Aréně Bílým Tygrům z Liberce a letošní sezona pro ně bohužel skončila. Série skončila už po dvou zápasech, které skončili výsledky 6:4 a 6:1, celkem tedy českobudějovičtí obdrželi dvanáct branek ve dvou zápasech! Jediný, kdo se dokázal ve druhém zápase prosadit byl kapitán Adam Přibyl.
Domácí nastoupili do utkání s touhou vyhrát zápas a prodloužit sérii. Jenže dříve než to mohli divákům předvést nechal se Bernat vyloučit za útočný faul a hosté se ujali aktivity, kterou po celou první třetiny nepustili z ruky. Liberečtí neponechali nic náhodě a hned v první přesilovou hru zápasu dokázali využít. Vlach se rozjel s pukem útočnou třetinou, hravě přebruslil Cifreunda a přihrál zcela volnému elitnímu střelci Tomáši Filippimu a ten neměl problém trefit odkrytou část branky - 0:1. To domácím klidu ani pohody nepřidalo a hosty to naopak uklidnilo a mohli si hrát svůj hokej. Domácí za celou třetinu brankáře Jelínka vážněji neohrozili a posílali mu pouze uctivé pozdravy z dálky se kterými si hravě poradil. Zato Bláha si na nudu nemohl stěžovat. Ve 13. minutě našel Jánošík ideálně rozjetého Filippiho a ten jel sám na Bláhu. Ten zachoval klid a jeho blafák zlikvidoval. V 16. minutě už ovšem musel lovit puk podruhé. Z poza branky přesně přihrával Miškovský mezi kruhy, kde stál nikým nekrytý Patrik Maďar a jeho střela z první znamenala vedení hostů o dvě branky - 0:2. Hosté v pohodě kontrolovali hru a domácí si nevytvořili tlak ani při přesilových hrách. Po první třetině vedli jasně lepší hosté 2:0.

Druhá třetina nepřinesla zrození domácího celku, ale naopak rouzhodla o zaslouženém postupu Liberce. Hned po pár vteřinách druhé třetiny se totiž trefil Jaroslav Vlach. Hosté úspěšně napadali pomalou rozehrávku domácích a po chytrém vyšachování to bylo 0:3. Hostům to nestačilo a o dvě minuty později trefil opět Vlach tyčku domácí branky. Další možnost měli hosté při přesilové hře pět na tři, která trvala 55 vteřin, ale neproměnili ji. Naopak to trochu probralo domácí a ti, stále ještě v oslabení, se dostali do první velké šance zápasu. Měli ji na svědomí Rousek a Švihálek, ale Jelínek si poradil. Další šanci měl opět Rousek, ale zase bez využití. Vzepětí domácích ukončil dvěmi dobrými střelami při přesilové hře obránce Heřmánek. Těsně před polovinou zápasu si hosté pojistili postup další brankou. Stalo se tak při vlastním oslabení. Bláhu prostřelil Patrik Maďar a bylo to 0:4. Hostům se zřejmě hra v oslabení zalíbila a tak si o čtyři minuty později opět jednu zahráli a Tomáš Filippi tentokrát svůj nájezd dokázal proměnit a byl to 0:5. To už bylo na brankáře Bláhu dost a rozhodl se poslední zápas sezóny dokoukat na střídačce a pustil na své místo Podskalského. Ten musel ještě do konce třetiny ukázat své kvality, protože hosté byli při chuti a nehodlali se se svým náskokem spokojit, což kvitovali jejich fandové. Domácí byli po dvou třetinách na ručník. Stav zápasu byl totiž 0:5!

Poslední třetina už se jen dohrávala. Do poslední třetiny už nenastoupil ani domácí obránce Bohumil Jank, který celou tuto sezónu hrál za juniory. V 43. minutě se předvedl Podskalský, který se rychle přesunul k druhé tyči a zlikvidoval blafák Moronga. V čase 43:41 si hostující Jaroslav Vlach mohl radovat z již čtvrtého bodu v zápase, když se blýskl tvrdou střelou z první z vrcholu kruhů a bylo to už - 0:6. Čestný úspěch zaznamenali domácí v čase 45:25, kdy Jakub Babka našel před brankou volného Adama Přibyla, který si tak alespoň vylepšil statistiky. Zbytek třetiny se už jen tak dohrával. Trenér domácích Trummer dal příležitost úplně všem hráčům, které měl k dispozici. Dorostencům HC České Budějovice tak skončila sezona, která ale spadá do kategorie těch úspěšnějších. Naopak liberečtí postupují mezi nejlepší čtyři celky soutěže.

Pod drobnohledem: Bohumil Jank a Adam Jánošík

Statistiky byly počítány za první dvě třetiny, protože českobudějovický obránce se v poslední třetině na ledě neobjevil.

4 / 3
2 minuty
Tresty
0 minut