11.10.2018, Dominik Zajan

DOR: CEB - KOM 4:14 (1:0sn) Motor nestačil na Kometu. Ta o výsledku rozhodla ve druhé a třetí třetině

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Na jih čech přijela brněnská Kometa. Hosté byli v zápase jasně lepším týmem a nakonec zvítězili na jihu 14:4. Kometa rozhodla o svém vítězství především ve druhé a třetí třetině. Za Motor se trefili David Kašpar, Petr Lukeš a Adam Sochor

Do začátku první třetiny vstoupil lépe Motor, který si vytvořil několik zajímavých šancí. Jenže brankář Komety Schnattinger vše pochytal. Pak přišla dlouhá pasáž v obranném pásmu Komety, která se na pár minut usadila v útočném pásmu. Tentokrát to byl Martin Lidák, který se vyznamenal a vše polapil. Přestože byla Kometa aktivnější. Do vedení šel domácí Motor. David Kašpar, který zpracoval přihrávku do jízdy od Richarda Pitla a střelou nad rameno prostřelil Schnattingera. Hlasatel oznámil poslední minutu první třetiny a Kometa udeřila hned dvakrát. Ivo Sedláček se dostal do samostatného úniku a pohotově vymíchal Lidáka. O třiadvacet sekund později se radovala Kometa podruhé. Jakub Kos si najel mezi kruhy a krásnou střelou poslal Kometu do vedení. Kometa tak odešla do kabin s jednogólovým vedením.

Druhou třetinu začala lépe brněnská Kometa. Po minutě a třiadvaceti vteřinách se radovala potřetí. Ivo Sedláček vzal na sebe přečíslení dva na jednoho a střelou nad rameno nedal Lidákovi šanci. Na začátku šestadvacáté minuty vstřelila Kometa další, už čtvrtou branku. Jakub Kos střelou z mezikruží prostřelil Lidáka. Jenže Kometa stále neměla dost a o minutu a půl přidala další zásah. Roman Otava vystřelil z kruhu a puk zapadl za českobudějovického brankáře. To už bylo na Martina Lidáka hodně, a tak do hry nastoupil jeho kolega Rostislav Slanina. Ten kapituloval už po necelých třiceti vteřinách. Patrik Fajmon tečoval nahození od Jakuba Kosa a Slanina neměl šanci na změnu směru zareagovat. Na 7:1 pro Kometu zvýšil Jakub Brabenec, který dostal více prostoru a prostřelil Svačinu. V třiatřicáté minutě dostal Motor příležitost v podobě přesilové hry. A sehrál ji parádně. Tomáš Cibulka vyhrál vhazovaní a Adam Sochor od modré čáry prostřelil brněnského brankáře. Do konce druhé dvacetiminutovky udeřila Kometa ještě dvakrát. Martin Mišiak prostřelil Slaninu poté, co dostal bezchybnou křižnou přihrávku. Přesně o minutu později přidala Kometa další branku. Eduard Šalé přesnou střelou z kruhu prostřelil Slaninu.

Do třetí třetiny nastoupil Motor s brankářem Martinem Lidákem. Kometa také měla k dispozici přesilovou hru. A trestala. V čase 41:39 využila Kometa přesilovku, Viktor Běhůnek dorážel odražený puk do prázdné brány. Za sedmdesát vteřin přidala Kometa další zásah. Brněnští ujeli do přečíslení dva na jednoho. Ivo Sedláček ho vzal na sebe. Jenže trefil tyč, od které se puk odrazil do místa, kde stál Jakub Kos, který poslal puk do odkryté branky. Třináct mimut před koncem třetí třetiny Nesim Harmim svou střelou překonal Lidáka a zvýšil už na 12:2 z pohledu brněnských hokejistů. O tři minuty později se dočkal i Motor. Petr Lukeš dostal puk přesně na hokejku a z prostoru mezi kruhy prostřelil brněnského brankáře. Za sedmdesát pšt vteřin to byla Kometa, která vstřelila další branku. Patrik Fajmon nahazoval puk od modré čáry, do jeho nahození sáhl ještě Jakub Brabenec. Na jeho teč nestihl Lidák zareagovat. O tři minuty později se znovu radovala brněnská Kometa. Jakub Kos vystřelil z kruhu a uzavřel brněnské konto pro dnešní zápas. Dvě minuty a osmnáct vteřin před koncem uzavřel Petr Lukeš střelecký účet dnešního zápasu.

V prodloužení měla chvilku navrch Kometa a chvilku Motor, přesto jsme se branky nedočkali. V samostatných nájezdech Tomáš Cibulka rozhodl o tom, že České Budějovice si připíší jeden bod za výhru v nájezdech. Cibulka se trefil hned dvakrát, zatímco za Brno se trefil jen Brabenec.

Milan Dančišin (asistent trenéra Motoru): Soupeř byl po všech stránkách lepší, vyhrál zaslouženě. My jsme s nimi vydrželi hrát jen první třetinu. Mrzí nás dva góly v rozmezí jedné minuty na konci třetiny. Naštěstí jsme uhráli ten bod v nájezdech.