MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.09.2021, Adam Pavlíček

DOR: CEB - KOB 7:1 - Dorostenci sedmi góly sestřelili pražskou Kobru

Českobudějovičtí dorostenci vyzvali v sobotu pražskou Kobru. Po první třetině byl zápas poměrně vyrovnaný, ani herně nebylo úplně jasno. Nicméně po druhé třetině Motor začal být střelecky efektivní a došel si pro zasloužené tři body. Hattrickem se blýsknul Viktor Kotalík.

Hosté měli v začátku utkání dobrou příležitost, kdy se mohli prosadit. Šlo o hned dvě přesilové hry, nicméně ani jednu z nich neproměnili, nebyla k vidění ani žádná nebezpečná situace. A skóroval naopak Motor. Viktor Kotalík byl pozorný a jako první se zorientoval před brankářem hostí. Jeho dorážka byla úspěšná - 1:0. Další šanci měli českobudějovičtí hráči paradoxně ve svém oslabení. Humeník dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, odtud mířil do horních pater branky, ovšem Simon se přemístil a puk lapil na své hrudi. O pár minut později byl ale tentýž hráč střelecky úspěšný. Z dorážky se Matyáš Humeník tentokrát nezmýlil. Kobra stihla do konce periody ještě jednou trefou odpovědět. Štefan Judiak i sjel k brance a odražený kotouč poslal za brankovou čáru - 2:1.

Motor nastoupil do prostředního dějství velmi aktivně. V první minutě mohl branku vstřelit Dominik Postl, nicméně těsně minul. V následujících minutách už českobudějovičtí hráči střelecky dominovali. Druhou branku před polovinou zápasu trefil Viktor Kotalík, na něj za chvíli navázal také Tomáš Strnad. Netrvalo to dlouho a domácí se radovali i z další branky. Vojtěch Aulický si najel před branku, kam dostal dobrou žabičku. A z první se pak trefil přesně - 4:1.

V posledním dějství měla Kobra ještě šanci, hned zkraje totiž dostala možnost přesilové hry. Střelecky už se ale v celém zápase neprosadila, naopak to byli opět Jihočeši, kdo střílel přesnými náboji. V padesáté první minutě se dostal k odraženému kotouči Viktor Kotalík, který zkompletoval hattrick. O necelou minutu později na něj navázal Dominik Vachun, čímž uzavřel střelecký výčet tohoto utkání.

Sociální sítě