10.01.2020, Adam Pavlíček

DOR: CEB - KOB 6:3 - Dorostenci zúročili převahu a Kobru přehráli

Českobudějovičtí dorostenci v Budvar aréně vyzvali pražskou Kobru. Motor se v průběhu utkání dostal do komfortního čtyřbrankového vedení. Pražané se pak dotáhli pouze na dvoubrankový rozdíl, ovšem to bylo v jejich podání vše. Větší komplikace pro domácí nepřipustili. Za Jihočechy se dvěma přesnými trefami blýskli Jan Vavřík a Filip Petrásek.

Do prvních minut vstoupila pražská Kobra nebojácně. Dokonce to byla ona, která si vyvořila první vyloženou šanci zápasu. Patrik Bauer byl sám před domácí brankou, ale v zakončení neuspěl. Poté postupně začal přebírat iniciativu Motor, který se také dostával do častých střeleckých příležitostí. Od modré několikrát pálil Fousek, zblízka pak Kalčík. Oba ale bez gólového úspěchu. Až s koncem periody přišla parádní pasáž z pohledu Jihočechů. Po pohledné akci se trefil Filip Petrásek, na něhož záhy navázal Jan Vavřík - 2:0.

Druhá dvacetiminutovka zatím nabízela jen výraznou převahu českobudějovického týmu, který se držel v útočném pásmu, jak to jen šlo. Z toho pak těžil Lukáš Kantor, jenž se také zapsal do střelecké listiny. Tlak Motoru neustával a z předbrankové skrumáže se zadařilo puk vydolovat Janu Vavříkovi. Ten uspěl i podruhé v zápase poslal svůj tým do komfortního čtyřbrankového vedení. Tentýž hráč za dvě minuty poté útočil na hattrick, ovšem zkompletovat jej se mu nepodařilo.

Naopak ještě před odchodem do kabin korigovala Kobra. Dzabrail Kalejev zaznamenal první branku hostujícího mužstva - 4:1. S brankami se ke konci třetiny roztrhl pytel. Přišly další dvě. Marcel Kříž byl v zakončení úspěšný po přesilovkové kombinaci. A jedinou sekundu před sirénou se trefil také hostující Lukáš Strnad.

V poslední dvacetiminutovce se chvíli hrálo ve čtyřech na obou stranách, nicméně více prostoru na ledě nezúročil ani jeden tým. V průběhu pak na pěkné drama zadělal Mark Rejna, který z pohledu Pražanů upravil na 3:5, rozdíl tak byl pouze dvoubrankový. Kobra tedy vycítila svou šanci a snažila se o dotažení soupeřovu náskoku, avšak bez úspěchu. Filip Petrásek pak ještě zpečetil domácí vítězství přesnou trefou přes celé hřiště, kdy puk poslal do odkryté svatyně.

Roman Fousek (České Budějovice): Začátek utkání, ve kterém nás podržel gólman, nebyl z naší strany příliš dobrý. Potom jsme dostali k dispozici přesilovou hru, kterou jsme sehráli slušně, a dostali se do zápasu. Celkově jsme v utkání byli lepší, ale zbytečnými chybami jsme soupeři vždycky pustili zbytečně do zápasu. Až do konce jsme se o výsledek strachovali, museli jsme bojovat. Důležité jsou body, které máme. Na zítra se pořádně vyspíme a budeme chtít uspět i proti Hvězdě.