02.12.2023, Pavel Mádl

DOR: CEB - KLA 3:2 - Dorost vydřel výhru nad Kladnem

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Dorostenci a svěřenci kouče Davida Vrbaty si chtěli připsat třetí výhru v řadě. V cestě jim stáli kladenští Rytíři. Zejména ve druhé třetině se Jihočeši se soupeřem přetahovali o výsledek. Vítězný gól zaznamenal v třicáté páté minutě Nikolas Mařík.

Jako první se střelecky projevil Nedorost, ale nepodařilo se mu zamířit přesně mezi tři tyče. V šesté minutě byl sám proti Weberovi kapitán Lev, ale svého soupeře nepřekonal. Jihočeši se radovali až v třinácté minutě, když se po pohledné kombinaci za bránou Rytířů prosadil Martin Hečko. Oba týmy měly k dispozici do konce prvních dvaceti minut přesilové hry, ale bez efektu.

V prvních minutách druhé části se hosté dokázali zkonsolidovat a vyrovnat. Na konci akce byl kapitán Dominik Pytlík, jenž byl důrazný před bránou a doklepl puk za Nováka. Jenže nerozhodný stav nevydržel ani minutu. Do útočného pásma šikovně projel Tobby Hřebejk a rázem byl Motor opět ve vedení. Ve vedení byl ale necelých sedm minut. Po chybě při rozehrávce Českobudějovických vzal odpovědnost na sebe Jakub Kulich a znovu srovnal. Střelec vyrovnávacího gólu ale poté svému týmu přitížil, když při jeho vyloučení inkasoval. A to kvůli Nikolasi Maříkovi, který trochu šťastným gólem vrátil domácím znovu vedení.

Ve třetí části se oba týmy snažily nechybovat. Nechybovali ani jejich gólmani, kteří už žádný puk za svá záda nepustili. Nejdříve dvakrát hrozil na hostující straně Beran, na té domácí zase jednou Lev, který tečoval nabídku Blažka. Nic jiného se ale už do konce uplynutí šedesáti minut nestalo. Dorostenci udolali kladenské Rytíře 3:2.

David Vrbata (trenér Motoru): "Těžké utkání, kde jsme pokaždé odskočili o jednu branku. Jsem rád, ze to kluci zvládli. Do konce základní části chybi čtyři zapasy a bude rozhodovat každý bod."