01.12.2018, Adam Pavlíček

DOR: CEB - HBR 4:1 (0:1) - Dorost získal proti Brodu tři body

Českobudějovičtí dorostenci odehráli poslední utkání v rámci první fáze sezóny. Na vlastním ledě je čekal Havlíčkův Brod. Svěřenci Radka Bělohlava působili o něco aktivnějším dojmem a nakonec se mohli radovat ze tří bodů. Hosté si z jihu Čech odvezli alespoň bod, když se přesně trefili v nadstavbě.

Začátek utkání nabídl poměrně hodně šancí pro havlíčkobrodské hokejisty. Ti však svůj prvotní útočný tlak v branku nepřetavili. Jedna z největších šancí přišla zhruba v polovině třetiny, když nastala před Lidákovou svatyní menší trma vrma, z níž vzešel první faul domácího celku. V následné přesilové hře mohl poslat hosty do vedení kapitán Martin Zych, nicméně jeho pokus, směřující do horního růžku, dokázal Lidák vyrazit. Havlíčkobrodským nevyšlo ani následné přečíslení, i s ním si totiž českobudějovická obrana poradila. A pár zahozených šancí Motor potrestal. Daniel Hála stál před brankou, kam s k němu dostal kotouč, a pohotově zakončil. Do začátku dalšího dějství se skóre neměnilo, a tak Jihočeši šli do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem.

Naopak vstup do druhé periody již patřil domácím hokejistům. Ti si vybojovali přesilovou hru, která ale zůstala bez proměnění, leč Motor měl poměrně dobré střelecké pokusy. Českobudějovické to ale mrzet nemuselo, již za chvíli totiž vedli už o dva přesné zásahy! První branku v utkání si připsal Viktor Budík, jenž se nakonec stal mužem druhých dvaceti minut. Zhruba za tři minuty poté se totiž trefil znovu. Tentokrát se ujal kotouče, nabruslil si do střelecké pozice, ze které trefil přesně horní růžek - 3:0. Na nepříznivý stav se snažili hosté reagovat. Do konce periody se jim ale skórovat nepodařilo a v závěrečných dvaceti minutách tedy stáli před nelehkým úkolem - zlikvidovat třígólové manko.

Úvodních šedesát vteřin nabídlo dobré šance na obou stranách. Nicméně pozorní byli především brankáři a prim hrály také obrany obou týmů. I přesto ale začali havlíčkobrodští hráči nejlépe, jak mohli, tedy snížením na dvoubrankový rozdíl. Matěj Kozlík byl před brankou pohotový a kotouč z dorážky uklidil do domácí svatyně. Po vstřelené brance ještě svěřenci Petra Beránka vycítili šanci na případný bodový zisk ze základní hrací doby. Lidáka už ale obstřelovali marně. Jak Rauš, tak Matoušů si na českobudějovického brankáře nepřišli. O něco blíže větší šanci měl také Filip Dymák, který byl sám před brankou, jenže v nestřelecké pozici. Na Kubíkovu branku poté unikl Dubský, jenž ale samostatný nájezd v branku nepřetavil. Poslední branku přidal až Petr Lukeš, který si najel mezi kruhy, dostal přihrávku a krásnou střelou rozvlnil havlíčkobrodskou síť počtvrté.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Na zápas jsme se týden připravovali. Klukům jsem říkal, aby uhráli svůj výkon tak, jak se těch šest, sedm dní připravovali. Můžu říct, že se to z velké části povedlo. Myslím, že tři body jsme brali zaslouženě.