14.10.2021, Adéla Hejdová

DOR: CEB - HBR 3:2 - Budějovičtí vybojovali čtvrtou výhru

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ve čtvrtek budějovičtí dorostenci hostili na domácím ledě Havlíčkův Brod a po delší době se jim podařilo vyhrát a získat tak důležité tři body. Dva góly vsítil Samuel Drančák. Máme pro vás reportáž i ohlasy trenéra a domácího střelce.

V 1. třetině se domácím nepodařilo ani jednou překonat brankáře hostů Marka Berana. Oba dva týmy měly několik šancí, které se jim ale nepodařilo proměnit. Před koncem 1. třetiny to vypadalo, že neuvidíme ani na jedné straně gól, ale v poslední minutě se podařilo Ilarionvi Kupriianovi prostřelit domácího Davida Cinku a stav byl po 1. třetině 0:1.

V 2. třetině se začalo hrát agresivněji a na obou stranách to bylo velice vypjaté. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Alexandr Gutsu za sekání, ale domácí nedokázali přesilovky využít. Za nedovolené bránění byl v půlce 2. třetiny vyloučen domácí Tomáš Strnad, hosté po několika sekundách přesilovku využili a zvýšili skóre na 2:0. Domácí však na nic nečekali a hned na to vstřelil první branku Samuel Drančák a snížil tak skóre na 1:2. Před koncem 2. třetiny byl vyloučen hostující hráč Alexandr Gutsu na 2 minuty za napadení + 2 minuty za faul loktem. Stav byl po 2. třetině 1:2.

Třetí třetinu domácí začínali přesilovkou, které hned po několika vteřinách využil Samuel Drančák a vstřelil tak druhý gól domácích, dorovnal tak stav na 2:2. Budějovičtí ovšem využili i druhé přesilovky a Lukáš Váňa vstřelil třetí branku domácích. Náhle na to byl vyloučen Tomáš Lukeš za krosček, ale hosté nesrovnali a stav byl stále 3:2. V polovině 3. třetiny byli vyloučeni domácí hned dvakrát a to Martin Willmann za držení a poté hned Samuel Drančák za sekání, ale hosté nedokázali ani jedné přesilovky využít. Zápas byl velice napínavý až do konce, oba týmy měly několik šancí, ale ty se jim nepodařilo proměnit. Zápas tak skončil 3:2 a domácí si po dnešním zápase připsali důležité tři body do tabulky.

Milan Dančišin: (hlavní trenér):
"V první třetině jsme neproměnili hned několik šancí a soupeř se po první třetině dostal do vedení. Ve druhé třetině sehráli výborně přesilovku a zvýšili stav na 0:2. Naopak nám se povedly sehrát výborně přesilovky na začátku třetí třetiny. Dneska se k nám konečně přiklonilo štěstí a klukům po tak vyrovnaném zápase děkujeme za jejich bojovnost. Pro nás jsou teď důležité 3 body, protože jsme hráli dobře i na Slavii a v Pardubicích, ale body bohužel nezískali. Zlepšit bychom měli určitě naší produktivitu, protože když máme v první třetině 4-5 stoprocentních šancí a nedáme z toho gól, tak je něco špatně."

Samuel Drančák (střelec dvou branek):
"První třetinu se nám moc nedařilo a prohrávali jsme. Druhá třetina byla o něco lepší, v půlce třetiny jsem s velkým štěstím vstřelil první gól, který jsem dorazil po Kotalíkově střele do branky. Myslím si, že nás hodně nakopla čtyřminutová přesilovka. Druhý gól byl o něčem jiném, dobře jsme udržovali pásmo při přesilovce, dostal jsem to na pravou stranu a počkal si, až gólman vyjede a puk jsem jen zasunul do odkryté branky. Potom už se vše přiklonilo na naší stranu a naštěstí jsme dokázali výsledek udržet, i přesto, že nás ke konci hosté dost tlačili. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale nakonec jsme to zvládli a bereme tři důležité body do tabulky. A taky děkujeme všem fanouškům za podporu."

(report a ohlasy připravila Adéla Hejdová)