05.03.2019, Adam Pavlíček

ČF3: HAV - CEB 1:2 - Veledůležitá výhra! Motor se ujímá vedení v sérii

Moc důležité utkání sehráli českobudějovičtí hokejisté na havířovském ledě. V rámci čtvrtfinálové série se ve třetím zápase obou celků dostali jako první do vedení a příznivý stav se jich poté držel už po celou dobu. Ve vyrovnaném a nervy drásajícím duelu Českobudějovičtí nakonec vydřeli výhru a ujali se vedení v sérii!

Petr Kváča, který dnes kryl Českobudějovickým záda, musel dávat velký pozor hned ze začátku utkání. Letělo na něj několik pokusů, a to včetně těch z havířovské přesilovky. Úvodní nápor domácích ale Motor ustál bez úhony. V sedmé minutě se o první zajímavou akci na opačné straně postaral Zdeněk Doležal, proti kterému ale Bláha vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Záhy domácí tribuny musel vystrašit Jandus, jenže zblízka svatyně kotouč za brankářova záda neprocpal. Zhruba v polovině periody Jihočeši inkasovali dvouminutový trest, který je mohl stát draho. Po Rašnerově střele od modré ovšem kotouč skončil jen na tyči. Následovala útočná akce Motoru, po které se Jihočeši radovali. Střelu Bradleye totiž Bláha vyrazil jen před sebe, kde byl nejaktivnější Václav Karabáček, jenž doklepl puk do sítě - 0:1. AZ byl přeci jen v první periodě o něco aktivnějším celkem a vypracoval si několik pozoruhodných pozic. Žádnou z nich ale v branku nepřetavil.

Prospalovi svěřenci zaznamenali parádní vstup do třetiny. Důležitou druhou branku v jejím samém úvodu trefil Zdeněk Doležal. Celkově se v druhé periodě Motor již osmělil a s dvoubrankovým vedením v zádech hrál o něco jistěji než v předešlém dějství. Parádní příležitost, jak své vedení ještě navýšit, měli Budějovičtí ve 27. minutě. Tehdy ale svůj velký závar v branku nepřetavili. Naopak se poprvé v zápase radovaly také zaplněné havířovské tribuny. První domácí branku zaznamenal Dominik Pawliczek. Do poslední periody tak Motor šel s hubeným, jednobrankovým vedením v zádech.

A tento příznivý stav pro Budějovické chtěli Havířovští se vstupem do poslední dvacetiminutovky smazat, ale jejich úvodní nápor hostující mužstvo přečkalo bez větší újmy. AZet ve třetí periodě, pár chvil před její polovinou, dostal k dispozici početní výhodu, ovšem Motor důležité oslabení také zvládl. Domácí hokejisté však svůj tlak stupňovali, Petr Kváča se musel tasit stále důležitější a důležitější zákroky. Zatím odolával. Právě českobudějovický brankář v dnešním utkání svůj tým výrazně držel a celkově podal velmi solidní výkon. Defenzíva hostí před sebou v závěrečných okamžicích měla těžký úkol - obránit soupeřovu power play ve čtyřech hráčích proti šest. To se ji nicméně podařilo a Motor se tak po závěrečné siréně mohl radovat, neboť se ujal vedení v sérii!