02.03.2019, Adam Pavlíček

ČF2: CEB - HAV 0:3 - Série srovnána, druhý zápas pro Havířov

Českobudějovičtí hokejisté sehráli v Budvar aréně druhé utkání čtvrtfinálové série proti Havířovu. Na začátku poslední periody prohrávali 0:2. O vyrovnání se nakonec snažili marně, Havířovští ještě vstřelili třetí branku a své vítězství na jihu Čech definitivně potvrdili. Série se do Havířova stěhuje za vyrovnaného stavu 1:1.

V porovnání se zápasem, který proti sobě oba celky odehrály včera, se začalo poměrně odlišně. Dnes se zkraje zápasu jak domácí, tak hosté dostávali do poměrně častých střeleckých pozic. Namátkou stojí za zmínku hned několik budějovických pokusů, které na Ondřeje Bláhu mířily v první přesilové hře Motoru. Se všemi si však exbudějovický gólman věděl rady. Ve dvanácté minutě si elitní motorácká formace vytvořila v útočném pásmu solidní tlak. Nejvýraznější šanci měl Martin Novák, jenže v rychlosti kotouč do odkryté části klece nedopravil. Záhy se na opačnou stranu kluziště přesunuli Havířovští. Petr Kváča vyrazil Veselého střelu před sebe. Z dorážky se pak nezmýlil Ondřej Procházka. O bleskovou odpověď se snažil Pavel Pýcha, nicméně Ondřej Bláha proti němu vytasil parádní zákrok lapačkou. Po odchodu do kabin tedy na kostce svítil stav 0:1.

Petr Kváča byl na začátku druhé třetiny v permanenci. Nadvakrát musel zasahovat proti Rehušovi, jenž v obou případech pálil ze solidní pozice. Domácí strážce svatyně ale vytasil povedené zákroky. Českobudějovičtí se snažili o vyrovnání, ovšem zatím marně. AZet měl k dispozici přesilovou hru v pěti proti třem. Jakub Kotala dostal přihrávku před branku a zblízka zavěsil bekhendem pod horní tyčku – 0:2. Motor se snažil o vyrovnání i nadále, ale dlouho to z jeho pohledu bylo trápení. Až v závěrečných minutách si domácí vytvořili útočný tlak, který ale Pýcha z komfortní pozice v branku nepřetavil. Na havířovské straně tak mohli být po zvuku sirény ještě o něco spokojenější, Slezané totiž šli do posledních dvaceti minut s dvoubrankovým vedením v zádech.

Obrázek hry se příliš neměnil. Prospalovi svěřenci se pokoušeli o srovnání stavu, jenže na havířovskou obranu si stále ne a ne přijít. Ve čtyřicáté osmé minutě měl jednu z největších šancí na první budějovickou branku Gilbert, z první před brankou ovšem trefil jen Bláhův beton. A Motor se dnes nakonec neradoval ani z jedné přesné trefy. Naopak. Havířovské vítězství stvrdil trefou do prázdné Alex Rašner.

Václav Prospal (trenér Motoru): „Prohráli jsme zaslouženě. Nebylo nic, co by nám dalo šanci vyhrát. Jsem hrubě nespokojený s tím, co jsme dneska předvedli. Těžko říct, proč tomu tak bylo. Vyhráváš i prohráváš jako tým, jsme všichni na jedné lodi. Teď nás čeká dlouhá cesta do Havířova a tam dva těžké zápasy. Víc to nechci rozebírat, stejně tak se nechci bavit o sestavě na příští zápas. Včera jsem tady sice řekl, kdo bude dneska chytat, brankář ale není důvodem naší porážky.“

Jiří Režnar (trenér Havířova): „Jsme spokojenější než včera. Ne, to jsem přehnal – jsme hodně spokojení, když porazíme Budějovice na jejich ledě a ještě po tak dlouhé době. Všichni hráči podali výborný výkon, zatáhli se a hráli na hranici sebeobětování.“