12.10.2016, Michal Heřman

CEM–SLA 3:0 – Tři body byly s oslabenou Slavií povinností

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Utkání 15. kola WSM ligy přineslo na konto ČEZ Motoru České Budějovice další tři body. Slavia Praha přijela podle očekávání s oslabeným kádrem a na ledě toho moc nepředvedla. Všechny pokusy kryl spolehlivě brankář Gába.

Zápas začal dle očekávání. Motor měl puk pod kontrolou a tvořil hru. Zúročil to po třech minutách hry, kdy se k odražené střele dostal Miloslav Čermák - 1:0. I v dalších minutách měli Jihočeši více ze hry, ale bez vážnější šance. Naopak Slavia se po vyloučení Květoně zvedla a byla při protiútocích nebezpečná. Tomáš Šmerha, Miha Štebih ani Jiří Rys ale Davida Gábu nepropálili.

Úvod druhého dějství zpestřila drobná šarvátka, po které se hrálo 4 na 4. A více prostoru na ledě Motor využil. Jakub Suchánek si popojel od modré kolem protihráče, který schytal bolavou střelu pukem, parádně uvolnil Lukáše Květoně, který střelou z první pod horní tyč nedal brankáři šanci – 2:0.

Při vyloučení Vojtěcha Tulačky měli paradoxně největší šanci hosté, kteří šli dva na jednoho. Rys posunul puk před branku na Patrika Marcela, kterého ve vyložené šanci vychytal přemisťující se Gába. Na 3:0 zvýšil při přesilové hře Tomáš Nouza, který dorazil sražený pokus Martina Heřmana. V závěru třetiny byl do konce zápasu vyloučen Pohl za tvrdý faul na Heřmana. Ten skončil na hrazení a s bolestivou grimasou se těžce zvedal.

Dlouhou početní výhodu na začátku třetí třetiny domácí nevyužili. Důležité bylo, že Heřman se vrátil do hry. Devět minut před koncem třetí třetiny měl velkou šanci Antonín Kadlec, ale klubko těl neprostřelil. Zdramatizovat zápas mohla Slavia osm minut před koncem, kdy byl vyloučen do konce zápasu Heřman za podobný zákrok jako Pohl. Hosté toho nevyužili a navíc se sami po dvou minutách o přesilovku připravili, když byl i Patrik Marcel vyloučen na pět minut a do konce utkání. Závěr utkání byl v klidnějším tempu a Jihočeši si tedy připsali do tabulky tři povinné body.

Martin Štrba: „Můžeme být spokojeni jen s výsledkem. Hra naopak nebyla podle našich představ. Slavia hrála dobře. “

Milan Razým: „Domácím gratuluji. Byli jsme důstojným soupeřem. Sešli jsme se až dnes ráno, takže těžko jsme mohli myslet na lepší výsledek. Ale bojovali jsme a s výkonem jsme spokojení. Škoda, že jsme neproměnili nějaké šance. Domácím dobře zachytal gólman.“