14.02.2003, Jan Čutka, Radek Vokál

CEB-ZLN 4:1: Jihočeši opět zkrotili Medvědy a posílili šanci play-off

Ani napočtvrté nedokázal Zlín Jihočechy porazit. Předchozí tři vzájemné zápasy došly až do prodloužení a tak až na čtvrtý pokus se jednomu z týmů podařilo získat plné tři body. Skóre otevřel výstavním gólem po sólu Stanislav Procházka, Veselý ve druhé třetině srovnal. Vítěznou branku pak v téže části hry vstřelil kapitán Luboš Rob.
Utkání začalo v pomalejším tempu a tak 3 671 diváků, kteří navštívili ochozy budějovické Budvar Arény sledovalo spíše boj o střední pásmo a střely ze střední vzdálenosti. Nedisciplinovaností Šimánka a Barinky nabídl domácí celek Zlínu na začátku utkání dvě přesilové hry, které ovšem Moravané nedokázali využít a jen sporadicky ohrožovali svého bývalého gólmana Vladimíra Hudáčka. V 11. minutě se karta obrátila a šanci početní výhody dostali Jihočeši. Jejich sevření sice uzamklo po dobu dvou minut hosty v obraném pásmu, ale na úvodní branku zápasu si museli fanoušci počkat do 16. minuty. To se ve vlastní třetině dostal po Slavíkově přihrávce k puku Stanislav Procházka a nádherným sólem po pravé straně kluziště se prosmýkl až k pravé tyči Pešatovy branky, kde naznačil střelu a blafákem zasunul puk za záda hostujícího brankáře - 1:0. Gól samozřejmě nalil novou krev do žil českobudějovických hokejistů, kteří přidali na důrazu a byli v té době lepším týmem. I přesto však nepřibyl do závěru třetiny ve střelecké listině jediný hráč.

Do druhého dějství nastoupili aktivněji “medvědi“. Dokumentovala to například akce z druhé minuty, kdy Ministrova nepovedená přihrávka skončila jen se štěstím na betonu domácího gólmana. Co se nezdařilo ve 22. minutě napravili zlínští hokejisté o 3 minuty později, kdy při přečíslení 3 na 2 zvolil Ondřej Veselý to nejjednodušší řešení a ranou od modré prostřelil Hudáčka - 1:1. Branka dodala utkání nový impuls. Hra se přelévala ze strany na stranu a útočníci nechávali vyniknout oba brankáře. Za zmínku stojí šance Bartoše, který se protáhl podél mantinelu a bekhendovou střelou prověřil Pešata. Do varu dostal publikum i závar před hostující klecí, kdy nejprve našel Ondřej zcela volného Michálka a o několik vteřin později i Procházku. Oba však exvsetínského strážce svatině z bezprostřední blízkosti nepřekonali. Ve 36. minutě se snažil nalézt mezeru v Hudáčkově výstroji Okál. Jeho nebezpečný pokus však skončil v lapačce domácí opory a vzájemnou konzultací. Zlomový okamžik zápasu ale přišel o několik vteřin později. Že vyhrané buly je základem k úspěchu dosvědčila 37. minuta. Domácí centr Josef Štraub po vyhraném vhazování posunul kotouč do středu hřiště, kde stál kapitán Luboš Rob. Ten střelou bez přípravy našel mezeru mezi lapačkou a betonem Pešata - 2:1. Od té doby ovládal domácí celek ledovou plochu. A tak stejně jako hokejisté se dostali do tempa i diváci, kteří na ledě viděli rychlý a kombinační hokej.

Na začátku třetí třetiny mělo ze hry více jihočeské mužstvo, na kterém ale bylo znát, že nastupuje do závěrečné části hry především s cílem neinkasovat žádnou branku. O to více potěšil budějovické publikum Daniel Babka , který si zpoza brankové čáry vybruslil do levého kruhu a střelou zápěstím umístil kotouč do levého horního rohu .Povedenou trefou nedal Pešatovi nejmenší šanci a zvýšil vedení svého týmu na 3:1. Další možnost pojistit výhru měl v 52. minutě Peter Bartoš, který se řítil od červené čáry osamocen na hostujícího gólmana. Ve zlomovém okamžiku odskočil slovenskému útočníkovi puk a jeho akce skončila nezdarem. Proměnit konec zápasu v drama mohl tvrdý obránce Hamrlík, který se na druhé straně dostal před Hudáčka. Strůjce domácího úspěchu však na poslední chvíli instinktivně srazil k sobě betony, mezi nimiž již projížděl puk nezadržitelně do brány. O tom, že 3 body zůstanou na jihu, rozhodl definitivně Filip Turek. Po Gýnově nahození se kotouč ze skrumáže odrazil k osamocenému budějovickému centrovi, který bez potíží skóroval do odkryté brány - 4:1. Přes drobné fauly a ostřejší hru v závěru dospělo utkání ke svému konci. Diváci tak mohli být spokojeni s předvedenou hrou, třemi body a závěrečnou děkovačkou domácích hráčů.

Nejlepší hráči podle naší redakce:
1. Babka (CEB)
2. Hudáček (CEB)
3. Veselý (ZLN)

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Čekali jsme těžký zápas. Soupeř hrál dobře, měl velmi dobrý přechod přes střední pásmo a několikrát nás pozlobil. Zlínští nás nenechali sehrát ani jeden nacvičený signál. Jsme rádi, že výsledek v tak vyrovnaném utkání byl pro nás příznivý."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Utkání bylo velice vyrovnané v poli, domácí nás překonali v proměňování šancí. V poslední části jsme stáhli sestavu na tři lajny s tím, že vytvoříme tlak, paradoxně jsme však inkasovali. My jsme v koncovce vyhořeli."