30.12.2010, Matěj Mayer

CEB - ZLN 4:0 - Stá branka do sítě HC MOUNTFIELD nepadla

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD byli před čtvrtečním soubojem s mužstvem Zlína považováni spíše za outsidery. Od začátku utkání ale ukazovali, že by tomu mělo být naopak. Ve 4. minutě se trefil Mertl a o minutu později vstřelil svou premiérovou branku v letošním ročníku Jan Novák. Na konci třetiny ještě přidal další branku Vydarený. Domácí Zlín téměř k ničemu nepustili a na začátku druhé třetiny hosty dorazil Milan Gulaš. Ten v utkání přidal i asistenci a byl i v bitce za brankou hostů a dokonal tím tzv. hattrick Gordieho Howea. Druhou vychytanou nulu v sezóně si připsal Jakub Kovář.

Skvělý nástup

Na poslední zápas HC MOUNTFIELD v roce 2010 si našla cestu menší návštěva,než se čekalo. Lepší vstup do zápasu měli Jihočeši. Hned v první minutě se ke střele dostal Michal Mikeska, v zápětí s pukem obkroužil branku Milan Gulaš a Duba jeho střelu vyrážel vyrážečkou. Aktivita se domácím vyplatila. Hned ve čtvrté minutě padla první branka. Po kombinaci celé řady našel krásně Roman Pšurný volného Tomáše Mertla a pro něj nebylo problém trefit odkrytou branku Zlína – 1:0. Domácí byli při chuti. O minutu a deset vteřin později napřáhl od modré obránce Jan Novák a mohl slavit svoji první letošní trefu do černého a bylo to - 2:0. Zlínští měli první možnost až v šesté minutě, kdy Kubiš zakončoval akci dva na jednoho střelou, kterou Kovář vyrazil betonem. V konci jedenácté minuty chyboval na modré obránce Vydarený. Zlínský Důraz mu sebral puk a uháněl na Kováře. Vydarený ho sice stíhal, ale přesto Důraz svůj nájezd zakončil, ale pozorný Kovář sklapl betony a puk chytil. Pak si obě mužstva vyzkoušela přesilovky, ale bez výrazného ohrožení branky. Těsně po skončení přesilovky Zlína se Jihočeši opět usadili před Dubou a René Vydarený od modré čáry prostřelil vše a domácí vedli 3:0. V závěru třetiny hrál Zlín opět přesilovku a velmi dobrou šanci měl Rachůnek. Kovář musel předvést, jak se umí roztáhnout a puk vyrazil vyrážečkou mimo branku. První třetina tak vyzněla pro domácí, kteří si vybudovali solidní náskok do další části zápasu.

Častá vyloučení

Do druhé třetiny nastoupil do branky Zlína nový muž, Jakub Sedláček. Hned v úvodu měli Jihočeši možnost hrát přesilovku. Vytvořili si solidní tlak, ale Sedláček zasahoval jen při Gulašově nahození puku zpoza branky. Ani Sedláček dlouho neudržel čisté konto. Michal Mikeska byl zády k brance a tak přenechal puk Milanu Gulašovi ten tak oslavil své dvacáté páté narozeniny gólem na 4:0. Diváci mu pogratulovali pokřikem „Všechno nejlepší“. Zpestřením pro diváky byl pěstní souboj několika mužů v sedmé minutě druhé třetiny. Účastníky té největší byli Langhammer a Švrček. Domácí borec byl úspěšnější a pak ihned odjel do kabin, neboť byl vyloučen do konce zápasu. Stejně jako jeho soupeř. Pak se nehrálo a musel se uklízet led po krvavém zranění. Na obou stranách se zaplnily trestné lavice. Při hře čtyři proti čtyřem měl velkou šanci Pavel Kašpařík, ale Sedláček vyrážečkou puk vyškrábl. Při dalším vyloučení domácího borce, již nebylo na trestné lavici místo a jeden z trestoměřičů musel stát. Zlín pak měl možnost hrát šedesát dvě vteřiny přesilovku pět na tři. Domácí se, za jásotu tribun, ubránili. Zlín sice tlačil a třikrát vystřelil, ale Kovář domácí podržel. Dále pokračoval trend ve vylučování hráčů obou mužstev a tak se hráli přesilové hry. To hru zrychlilo a diváci se mohli těšit z pěkného zápasu. V jedné z nich měl obrovskou šanci Roman Pšurný, který byl úplně volný před Sedláčkem, ale trefil jen nastavenou lapačku zlínského brankáře. Jihočeši byli i ve druhé třetině lepším mužstvem a po zásluze navýšili své vedení.

Bude nula?

I vstup do třetí části hry vyšel lépe domácím. Milan Gulaš prošel až před Sedláčka, v pádu po ledě vystřelil a jeho střela se odrazila od tyčky ven. Dojíždějící Podlešák netrefil odkrytou branku. Šanci na pátou branku měl opět Podlešák, ale jeho teč šla těsně vedle. Domácí byli stále při chuti a byli pány hry. Jediné co se jim v zápase nedařilo byly přesilové hry. Ty nevycházely ani hostům. O výsledku utkání bylo jasno a jediné co bylo nejisté bylo, zda Jakub Kovář udrží čisté konto. Postupně na to myslelo celé domácí mužstvo a hráči se snažili svému brankáři co nejvíce pomoci. V závěru zápasu hráli domácí ještě přesilovou hru a tak se podařilo neinkasovat branku. Jakub Kovář vychytal svoji druhou letošní nulu v extralize a českobudějovické mužstvo tak stý gól neinkasovalo. Jihočeši zaslouženě zvítězili a získali tolik potřebné body do tabulky.

Připravujeme...

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....