31.01.2002, Aleš Rod

CEB - VIT 3:3 : V domácím prostředí uhráli junioři pouze bod

Ač ve značně prořídlé sestavě, ani ve čtvrtečním utkání českobudějovičtí junioři nebodovali naplno. Mladíkům z Vítkovic dovolili odvézt bod za uhranou remízu 3:3 (0:1, 1:0, 2:2).
Podle předzápasových „hlášek z kabiny“ nechtěli domácí nenechat nic náhodě a po porážce v Přerově si napravit reputaci. Úvod duelu tomu také odpovídal. Po třináct minut se hosté prakticky nedostali ze třetiny a brankář Falter si na málo práce rozhodně stěžovat nemohl. Střídání co střídání roztáčeli Budějovice v útočném pásmu herní kolotoč, jenže efektivita střelby byla rovna nule. A tak ve 20. minutě přišel trest v podobě inkasovaného z hole Krenželoka. Využitá přesilová hra – 0:1.

Druhá třetina již byla hokejově vyrovnanější a do šancí se tlačili forvardi obou týmů. Hra Vítkovic se sice zlepšila, což několikrát dostal „pocítit“ domácí brankář Kučera, ale branku paradoxně vsítili borci budějovičtí hokejisté. V 39. minutě se dokázal prosadit Jan Řehoř (přihrával Lála) a vyrovnal – 1:1. Třetí část zápasu tedy mužstva začínala znovu od nuly...

O nějakém bránění remízy však nemohla být řeč!Oba celky předváděly sympatický hokej se zjevným úmyslem bodovat naplno. Na svou stranu strhl vedení v 47. minutě Petr Šulčík - 2:1, jenže o minutu později se skóre vyrovnalo, když druhou přesnou trefu v zápase přidal Krenželok - 2:2. V 51. minutě se naopak do sedla usadili Vítkovice, a sice díky trefě Tomáše Csabiho – 3:2. Jenže hlasatel ještě ani neohlásil jméno úspěšného střelce, když si před hostující svatyní zpracoval puk Jan Žákovský a „jesličkami“ vybojoval pro Jihočechy alespoň bod. Nutno dodat, že dělba bodů byla adekvátní průběhu tohoto měření sil.

Jan Tlačil (HC ČB): "Do utkání jsme vstupovali v neobvykle prořídlé sestavě bez několika zraněných hráčů. Nezačali jsme špatně, ale naše střelecká potence je velice slabá. Doplatili jsme na ni, o čemž svědčí konečný výsledek. Druhá a třetí třetina byla poměrně vyrovnaná, šance na skórování jsme ale měli. Hráči řeší herní situace příliš složitě, před střelou často volí přihrávku. Soupeř byl kvalitní, myslím si, že úvahy o tom, že moravské celky jsou slabší než české, dávno neplatí."

Mojmír Trličik (HC Vítkovice): "Odehráli jsme kvalitní zápas proti silnému soupeři. Nedokázali jsme proměnit některé vyložené šance, nepovedly se nám přesilovky.V průběhu třetí třetiny jsme mysleli na dva body, ale soupeř vyrovnal a dokonce měl pak šance na další branku, takže s bodem jsem spokojen."