08.02.2022, Pavel Mádl

CEB - VIT 3:2 - Motor díky produktivní třetí třetině porazil Vítkovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovičtí svedli veledůležitý souboj s Vítkovicemi o páté místo v tabulce. Po dvou třetinách prohrávali 0:1. Ve třetím dějství se Motor nastartoval ke skvělému výkonu a díky dvěma brankám a jedné asistenci Michala Vondrky tak bere plný bodový zisk.

Utkání mělo pikantní začátek. Po devatenácti sekundách ujel vítkovické obraně Vondrka, který byl při svém zakončení faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Trenér Jaroslav Modrý ukázal na Josefa Koláčka, jehož blafák do forhendu skončil na Stezkově betonu. Motor byl od začátku zápasu jasně lepším týmem a dral se do mnoha šancí. Žádné z nich ale nebyly zakončeny tak, aby s nimi vítkovický brankář měl práci. Svému bývalému klubu se v sedmé minutě připomněl obránce Jan Štencel, který napřáhl od modré, Stezka kotouč lapil. Hosté se také dostali do šance, z níž minuli. Nejblíže k otevření skóre byli Jihočeši v situaci, kdy po pravé straně nabral rychlost Ondráček, vyhnul se Lakatošovi. Střela propadla Stezkovi pod rukou a zastavila se na brankové čáře. Vítkovice se po pár vteřinách ocitly v pásmu domácích. Od modré nahazoval puk Alexey Solovyev, jenž tečoval Petr Fridrich, a hosté šli do vedení. Necelé tři minuty před první sirénou musel jít pykat Bindulis. Strmeň měl v přesilovce Ridery moře práce, ale tlaku odolal. Na konci úvodního dějství byli ve vedení Vítkovičtí.

Motor se v prvních minutách druhé třetiny dostával do pásma soupeře, avšak žádnou výraznou příležitost si nevypracoval. Zato na druhé straně nebezpečně pálil Flick, kdy Strmeň zasáhl ramenem. Kanadský útočník musel na hanbu za podrážení a Motor tak obdržel možnost přesilové hry. Domácí si vytvořili tři střelecké příležitosti, které proměnit nedokázali. Vyloučení kapitána Vítkovic Romana Poláka znamenalo další početní výhodu pro Jihočechy. Domácí měli na hokejce vyrovnání v posledních sekundách prostřední periody, a to konkrétně Ondráček, proti kterému předvedl Stezka fantastický zákrok.

Domácí začínali třetí třetinu přesilovkou, ve které měl velkou šanci soupeř. Obrana Jihočechů chybovala a sám na Strmeně se vydal Krenželok, jenž trefil vyrážečku českobudějovického brankáře. Ruka rozhodčího ve čtyřicáté páté minutě ukázala na Plášila, kterého poslala na trestnou lavici. Jubilant Petr Šenkeřík, který nastoupil do svého 300. duelu v exralize, dostal kotouč na modré od Michala Vondrky. Jeho ránu tečoval Jiří Ondráček a Budějovičtí vyrovnali. Za necelé dvě minuty Motor už vedl. Michal Vondrka, který v utkání měl na dresu céčko za zraněného Milana Gulaše, z pravého kruhu vystřelil, kotouč Stezkovi propadl pod rukou. Sám střelec ho doklepl za brankovou čáru. O chvíli později se opět skóre měnilo, a to na 2:2. Po levici Stmeně vyhrál buly Marosz na Jakuba Stehlíka, který okamžitě střílel a srovnal. V čase 56:35 se České Budějovice vydaly dopředu a bylo z toho přečíslení tři na jednoho. Miroslav Holec adresoval puk Michalu Vondrkovi, který tak opět skóroval a měl podíl i na třetí brance v zápase. Následnou krátkou hru bez brankáře v podobě Vítkovic se podařilo Motoru ubránit. Budějovičtí tak za perfektní produktivitu v závěrečné dvacetiminutovce berou z tohoto klání všechny tři body.

Jaroslav Modrý (Motor): „Dlouho jsme prohrávali 0:1. Vitkovice jsou silný a velký soupeř, nebylo lehké se prosadit. Utkání mělo náboj, hrálo se nahoru dolů, byl to dobrý zápas. Pomohli jsme si v přesilovce, ve které jsme vyrovnali na 1:1. V závěru jsme byli o něco šťastnější. Podržel nás gólman, který nám dal šanci najít cestu k vítězství.“

Miloš Holaň (Vítkovice): „Vyrovnané utkání, ve kterém jsme dlouho drželi vedení 1:0. Měli jsme i další šance, ale to měli domácí také. Klíčovým momentem bylo, že jsme v přesilovkách neodskočili na dvoubrankový rozdíl. Hráli jsme je špatně. Kluci nechali na ledě úplně všechno, ale prohráli jsme zápas kvůli detailům. Tři minuty před koncem blázníme dopředu, i když víme, že má Motor silné kontry, takže nemáme žádné body.“