27.11.2005, Roman Šperňák, Tomáš Zetek

CEB - TRI 4:2 - Konec druhé třetiny rozhodl

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočeši si připsali další tři extraligové body. Klíčovým moment v kvalitním utkání se stal závěr druhé části, kdy domácí dvakrát v krátkém časovém rozmezí dokázali rozvlnit síť za Bieglem. Stejně jako proti Vsetínu si připsal vítěznou trefu stále se lepšící bek Marek Posmyk.
Hned v úvodu se o překvapení postaral domácí realizační tým, když jeho členové vstoupili na lavičku v elegantních oblecích, které nahradily tradiční týmové bundy. Ještě příjemnější překvapení posléze připravili hráči HC České Budějovice. Od úvodního vhazování se zakousli do svého soupeře a již v čase 2:05 zvedali ruce nad hlavu. Štěpán Hřebejk si vybruslil z rohu kluziště, proháčkoval se obranou a trefil přesně nad vyrážečku brankáře. – 1:0 V úvodu zle dotírali Jihočeši na svého soupeře a několikrát stálo štěstí na Bieglově straně, jako při akci Kopeckého. Domácí tlak však bohužel netrval příliš dlouho a pozvolna se do šancí dostávali i Oceláři. Turek měl plné ruce práce při střele Skořepy, zatrnulo mu i při šanci Paroulka. Ten se nečekaně zjevil před brankovištěm soupeře a jeho rána byla v poslední chvíli zblokovaná. Dvakrát testoval pozornost Výtisk od modré, ale mistr světa z roku 1996 byl pozorný. Až do patnácté minuty se hrálo úplně čistě, ani jeden z aktérů zápasu neputoval na trestnou lavici. Jenže, jako když mávne proutkem, v posledních pěti minutách za katrem sedělo hned 5 hokejistů. V nestandardním počtu hráčů na ledě se však nic významného nepřihodilo, proto byl stav první části 1:0.

Prostřední část hry začala přesilovkou čtyř proti třem v podání českobudějovických borců. Ti si počínali stejně jako hosté v předchozích nestandardních situacích a prakticky neohrozili třineckého brankáře. Rozhodčí Jebavý se rozhodl pokračovat v nastoleném trendu a nadále vylučoval. V čase 23:16 si odešel odpočinout Fabuš za držení, ovšem tato přesilovka byla pro mužstvo z jihočeské metropole danajským darem. Nejenže nevyslali na branku žádnou střelu , ale po nedůslednosti Kutláka se do 100% šance dostal Peterek, ale ten tváří v tvář Turkovi nedal. Svého gólu v oslabení se přeci jen Třinečtí dočkali. Vteřinu před konce schoval svůj švih za přejíždějícím obráncem Skořepa a skóroval. - 1:1 To byla studená sprcha pro hráče z Budvar Arény a hosté byli v těchto minutách lepším týmem, jenže naráželi na zeď mezi třemi tyčkami. Výrazně gólman podržel svůj tým při dvojnásobném oslabení a chytil střely Tesaříka i Pácala. Domácí začali zvedat hlavy a slalomu Petra Sailera obranou zabránil až háček Skořepy, který nezůstal potrestán. Hned po 8 vteřinách napřáhl na modré Kutlák a jeho tečovaná střela skončila za Bieglem. - 2:1 Budějovickým hokejistům podobně jako proti Vsetínu vyšel závěr druhé třetiny a ten kdo odešel dříve do bufetu, musel být zklamán. Ač se zdálo, že se za stejného stavu dohraje do sirény, opak byl pravdou. Skóre se měnilo a to hned dvakrát. Po vyhraném buly napálil Posmyk puk směrem na branku a Biebl se nestačil ani ohlédnout. - 3:1 Navíc 7 vteřin před koncem Kutlák vystřelil, jeho střelu brankář vyrazil k Sailerovi a ten z levého křídla propálil kotouč do branky. – 4:1 Sedm sekund je na vstřelení gólu málo, takže stav zůstal nezměněný.

Do závěrečného dějství vjeli Oceláři s Vojtkem v brance a ten už nepustil za svá záda ani jednu střelu, i když měl v úvodu celkem napilno, protože domácí ostrostřelci chtěli zvýšit rozdíl ve skóre. Veselý i Kutlák neuspěli a na druhé straně se podobně vedlo i Martynkovi a Kudrnovi, jimž Turek svými zákroky pokazil radost z téměř jistého gólu a tím zabránil hostům dostat se do zápasu. Těm se nakonec podařilo snížit. V 7. minutě Peterek vybojoval v rohu puk, přihrál před branku Kudrnovi, ten se neukvapil a ještě posunul na Haška, na jehož pokus Turek nestačil. – 4:2 Severomoravané sice snížili, ale k další korekci stavu je již nepustili dobře bránící domácí. Poslední část nenabídla mnoho hokejové krásy, přesto po konci zápasu 3089 diváků s chutí zatleskalo svému týmu za bojovný výkon a zasloužené a důležité tři body.

Martin Vojtek
Milan Kupka, asistent trenéra HC České Budějovice: Naše výkony nejsou v poslední době ideální. Je to spíše o té vůli a bojovnosti, ale i takovéhle výsledky se počítají a můžeme doufat, že budou povzbuzením k lepším výkonům.

Jiří Juřík, trenér HC Oceláři Třinec: Já bych chtěl pogratulovat soupeři k vítězství, protože nás přehrál ve všech činnostech.Nedodrželi jsme nic z toho, co jsme si řekli před utkání. Z naší strany to bylo snad nejhorší utkání od té doby, co jsem ve funkci.