30.10.2002, Milan Dvořák, Radek Vokál

CEB-TRI 3:3: Třinecký Jan Marek sebral Jihočechům vítězství

Po čtyřech domácích výhrách v řadě přišly doma naopak tři zápasy bez vítězství. V dohrávaném utkání 6. kola s Třincem ale byli Budějovičtí třem bodům blízko - ještě tři minuty před koncem vedli 3:1. Pak ale zaúřadoval druhý útok Ocelářů a Marek dvěma slepenými góly srovnal na 3:3 a protože v dramatickém prodloužení nepadla branka ani po Zadinově trestném střílení, utkání remízou i skončilo. Zatímco Marek byl u všech branek hostí, u všech branek domácích byl Zdeněk Ondřej. Středeční večer přinesl také jednu velmi smutnou událost - letící puk zranil oko mladé dívky s brýlemi sedící v první řadě.
Domácí hráči zřejmě oceláře podcenili, a to hlavně kvůli špatně bilanci ze zápasů hraných venku. Hosté ale vlétli do utkání jako uragán, po Markově přihrávce vstřelil úvodní gól zápasu kanonýr Pavel Janků - 0:1. Z utkání uběhlo teprve necelých 90 sekund. Hned z protiútoku padla další branka, Suchánkovo nahození totiž přetavil v nechytatelný gól Zdeněk Ondřej. 1:1. Zápas se postupně vyrovnal, ze hosty zahrozil Marek a Polončič. Domácí předváděli více kombinační hokej, do šance se dostal Ondřej, následnou Michálkovu přihrávku před odkrytou klec netrefil Bartoš. Další kombinace už ale gólem skončila: Mrázek vybojoval u mantinelu puk, předložil ho Ondřejovi a ten naservíroval kotouč zpoza branky na Daniela Babku, který poslal svůj projektil mezi betony hostujícího brankáře - 2:1. Lakosil byl v této části hry skutečnou oporou svého týmu. Střelu osamoceného Bartoše zastavil efektně lapačkou, ppodobně si poradil i s následnou šancí Roba pálícího z ideálního postavení mezi kruhy. V utkání byl vidět také kanonýr Sailer, jednou ze svých ran od modré čáry skoro urazil Lakosilovi hlavu. Za třinecké ještě odpověděl chvíli před koncem třetiny agilní Janků, ve vyložené šanci ale nedokázal trefit branku.

Převaha domácého celku ve druhé třetině byla utlumena brzkým vyloučením Bartoše, o chvíli později byl ale potrestán i Jančařík. Budějovickým nejvíc zatrnulo, když se před útočníky soupeře snažil uklidit puk dezorientovaný Babka, se štěstím ale nastřelil "jen" domácího gólmana. Když se síly na ledě vyrovnaly, dostal se do dobré střelecké pozice Babka, výborný Lakosil ale střelu na poslední chvíli vyrazil, aby poté rozehrál kotouč téměř do vlastní brány. Jihočeši dále tlačili domácí, když zoufalé vyhození třineckých trefilo jednu z fanynek do hlavy. Po rychlém zásahu lékařů odkráčela divačka za potlesku ostatních fanoušků z haly k podrobnějšímu vyšetření, poslední zprávy však hovoří o tom, že postižená přišla o oko. To však nikdo v hale netuší a dál se hraje divácky líbivý útočný hokej. Velkou šanci spálil Štrba, když nastřelil Lakosila do prsou. Další šanci z kategorie vyložených nedal Bartoš, z necelých dvou metrů vyprášil pouze lapačku výborně chytajícího hostujícího brankáře. Třinečtí ale ukázali, že nálepku nejlépe střílejícího týmu nenosí nezaslouženě. Zadinou tečovaná střela minula klec domácí brány o pár centimetrů. Domácí si uvědomili, že pouhou chvilku nepozornosti na ledě dokáží oceláři nemile potrestat. Pár vteřin před koncem druhé třetiny se dostal puk k osamocenému Robovi, do prostoru mezi kruhy, jeho šanci na zvýšení ale uťal hvizd rozhodčího kvůli posunuté brance hostujícího celku. Třinecký Procházka, který ozdobil celé utkání několika fauly za zády sudího Rejthara, posunul klec evidentně zcela úmyslně, zůstal však nepotrestán.

Vstup do třetí části hry vyšel tentokrát lépe domácím, neuvěřitelně chytajícího Lakosila nedokázal překonat Štrba, ani nebezpečně střílející Turek. Za místy bezzubé oceláře poslal vizitku na Hudáčka Meluzín. Dvakrát se do přečíslení dostal také rychlík Pletka, poprvé nedokázal svému spoluhráči nahrát, podruhé napálil kotouč jen do Hudáčka. Gól budějovických byl hodně nečekaný, Mrázkovu přihrávku od mantinelu zametl do klece Jiří Šimánek - 3:1. Domácí dále s chutí útočili, proti Mrázkově bombě z úhlu musel opět zasahovat Lakosil. Poslední čtyři minuty zápasu se ale staly soukromým představením Jana Marka. Pavelek vybojoval kotouč a naslepo jej nahrál za sebe. Jako první se jej chopil Jan Marek, vybruslil před Hudáčka a nechytatelnou střelou snížil na 3:2. Na tabuli svítil čas 56:23. O minutu později, v čase 57:33, bylo srovnáno ! Ve skrumáži před brankou se nejrychleji zorientoval opět Jan Marek a poslal tak utkání do prodloužení - 3:3.

Z prodloužení se stalo velké drama, oba celky se snažili strhnout vítěztví na svou stranu. Nejblíže ke vstřelení branky byl kanonýr Zadina. Ten dostal po faulu domácích obránců možnost trestného střílení, kotouč z jeho hokejky ale jen zaduněl o Hudáčkův beton. Za domácí se dostali do šancí Michálek a Rob, nedokázali však trefit odkrytou třineckou klec. Zápas tak symbolicky uzavřel svým vyloučením vedoucí muž kanadského bodování extraligy Richard Král. Ten si místo zápisu do střelecké listiny připsal rekordních 14 trestných minut.

Jaroslav Liška (České Budějovice): "Podali jsme asi nejlepší výkon na domácím ledě. Soupeře jsme přehráli, ale štěstí se od nás odvrátilo. Za stavu 3:1 jsme měli přidat gól, ne inkasovat. Selhali jsme v koncovce, utkání jsme v závěru bohužel jednoznačně ztratili."

Pavel Marek (Třinec): "Čekali jsme rychlý a kombinační hokej, utkání se ale změnilo v bitvu. Jsem rád, že jsme se za nepříznivého stavu nepoložili. Náš výkon postupně gradoval, za šance v prodloužení jsme si zasloužili bod navíc. Chválím Krále, který zahrál dobře, i když byl celý zápas hlídán."