06.12.2003, Milan Šebesta

CEB-TRI 2:5: Únava ze včerejšího zápasu se Spartou Třinci vyhrát nezabránila

V dalším kole extraligy dorostenců přivítali České Budějovice na svém ledě mladíky z Třince. K vidění byl hokej ve znamení osobních soubojů, vyloučení, velkého množství střel na bránu i mimo ní a velké převahy Třince.
V prvních dvou třetinách byl Třinec jasně lepším mužstvem – lépe bruslil, více střílel a své šance proměňoval. V první dvacetiminutovce Severomoravané měli velký tlak, ale až do 18. minuty jej nedokázali využít. Otevřít skóre zápasu jim pomohlo až vyloučení domácího hráče za sekání. 6 sekund před vypršením trestu se prosadil Drábek, kterému nahrávali Adamec a kapitán hostů Zeliska. Krátce po vypršení trestu se ocitlo na ledě šest hráčů Budějovic, ale z přesilové hry třinečtí gól nevytěžili. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:1. Hosté proměnili jedinou ze sedmnácti střel, které mířili na bránu domácích. Budějovický dorost vystřelil za celých dvacet minut na Janiczka jen čtyřikrát.

Do druhé třetiny nastoupili hráči Budějovic s jasným úkolem srovnat skóre i hru. V prvních dvou minutách toho Třinci moc nedovolili, ale ani oni sami nedokázali soupeře ohrozit. Ve druhé třetině bylo mnohem více vyloučených. Prvním z nich byl domácí Marek za držení – Třinec si za celou přesilovou hru vytvořil dvě vážnější šance. Nejdříve od modré tvrdě pálil Hegegy a Salák puk vyrazil jenom do kluba hráčů před sebou. Skokem se však stačil puku zmocnit dříve, než se k němu dostal někdo z protihráčů. Druhou šanci nabídli hostům domácí špatným střídáním – když chyběla čtvrt minuta do návratu Marka poslal gólman Ocelářů přihrávku na útočnou modrou a na Saláka tak najednou jeli tři hráči. Naštěstí přilétl Polodna jako blesk a odpálkoval jednomu z hostů puk do rohu. De facto z protiútoku se podařilo Jihočechům srovnat – Hazuka nahrál Černému a ten dokázal Janiczka překonat – 1:1. To bylo po zbytek třetiny ze strany domácích v útoku vše. Od té chvíle se díky velkému množství vyloučení hrálo takřka nepřetržitě s nekompletním počtem hráčů. Krátce po polovině utkání zasadili Oceláři rozhodující ránu. V čase 31:44 jeli Kopecký a Maruna na dva domácí obránce. Kopecký byl rychlejší a dokázal tak uniknout. Nahrávku Maruny se sice pokusil Salák vypíchnout, ale nepodařilo se mu to, a tak Kopecký střílel do prázdné – 1:2. Hlasatel ještě ani nedořekl druhou asistenci, kterou si připsal Samiec, a již tro bylo 1:3. Hned po bully se hosté natočili před Saláka a pod jeho ležícím tělem dokázali Lukášem Raszkou puk prošťouchnout až za brankovou čáru. Další branku přidali na konci 36. minuty – vteřinu před koncem přesilovky 5 na 3 zasunul puk po krásné přihrávce Hegegyho opět Drábek – 1:4. Několik dalších jasných šancí Salák pochytal.

Již po patnácti sekundách poslední třetiny se podařilo Drábkovi dokončit hattrick – přihrávali mu tentokrát Petrek a Zeliska – 1:5. Hosté tak dokázali využít již třetí přesilovky – všechny góly v nich dával právě Drábek. Od tohoto gólu ubrali Oceláři plyn a před Saláka se již moc netlačili. Domácím se podařilo ještě snížit v 54. minutě Ježkem na 2:5, ale ani dvouminutová přesilovka 5 na 3 jim k dalšímu gólu nepomohla a na skóre se tak již nic nezměnilo.

Roman Cienciala (vedoucí družstva Třince): Měli jsme strach, jak se na klucích projeví včerejší zápas na Spartě. Naštěstí na nich moc únava nebyla znát. Domácí jsme jasně přehráli, přibruslili a hlavně se nám podařilo využít přesilovky.
Milan Stárek (trenér českých Budějovic): Třinec byl dneska jasně lepší. S přehledem nás přehráli. Doplatili jsme na vlastní neukázněnost a jak to u nás bývá měli velké množství vyloučených. Tomu odpovídá i skóre – bez přesilovek je to 2:2.