Banes Motor České Budějovice
07.03.2021, Denisa Józsová

CEB - TRI 0:4 - Při rozlučce s letošní sezónou se Motor neprosadil

Poslední zápas letošní sezóny přinesl hned několik loučení… To první bylo se sezónou, jelikož utkání s Třincem znamená konec první sezóny po návratu do extraligy. To druhé bylo s trenérským duem – Václav Prospal a Aleš Totter. To poslední s budějovickou legendou, Reném Vydareným. Rozlučka to však nebyla podařená, jelikož Budějovice padly na svém ledě 0:4.

Začátek utkání se nesl v hodně vyrovnaném duchu, a tak se čekalo na nějakou větší šanci. Ta navíc skončila brankou. Martin Růžička sice osamocený kotouč před brankou netrefil, ale poté ho ještě získal za brankou. Následně touš posunul zpět, kde byl připravený Matěj Stránský, který nedal Čiliakovi šanci – 0:1. Tato branka se nelíbila českobudějovickému trenérskému duu, nejspíše si mysleli, že puk opustil útočnou třetinu. Nic se však nezměnilo a hráčská lavice dostala dvouminutový trest. Třinec ale v přesilové hře tak moc nebezpečný nebyl. Početní výhodu si na konci periody zahrál také Motor, jenže místo srovnání přišla další rána do branky jihočeského celku. Karel Plášil chtěl zpětnou přihrávkou oslovit spoluhráče, jenže kotouč sebral Erik Hrňa. Ten jel následně sám na gólmana, kterého překonal bekhendovou kličkou – 0:2. Po první části byli spokojenější hosté, kteří vedli o dvě branky.

Hned na začátku druhé periody byl k vidění menší konflikt mezi Kubíčkem a Marcinkem, po kterém si Oceláři zahráli přesilovou hru. Vyloučení bylo k vidění hned několik, jedno z nich po nepříjemném zákroku Reného Vydareného, jenž trefil vysokou holí Michala Kovařčíka. V následném oslabení však měli paradoxně velkou šanci domácí hokejisté. Jakub Štěpánek se vracel do své branky, když srazil kotouč hokejkou nad sebe. Následně trochu pohnul brankou a puk skončil na horní síťce. Velkou šanci měly České Budějovice v přesilové hře pět na tři, avšak hostující brankář všechny pokusy zastavil. V druhé části žádná branka nepadla, a tak Třinec vedl nadále o dvě branky.

Motor potřeboval stahovat náskok soupeře, jenže už na začátku poslední třetiny si zahrál další oslabení… To sice Třinec nevyužil, avšak čas domácím utíkal. Následně měl zajímavou možnost Brandon Alderson, který sice získal puk před Štěpánkem, který se k němu vrhnul, jenže jeho pokus ze špatného úhlu jeden z hostí zastavil. Alderson měl i další dobrou šanci, avšak jeho střelu z první třinecký brankář zastavil. Tak přišel trest. Krásnou kombinaci předvedli Oceláři, když od modré našel Freibergs volného Vladimíra Draveckého, který dával do prázdné branky – 0:3. Na konci utkání si Motor zahrál přesilovou hru, a tak to ještě zkusil bez gólmana. Patrik Hrehorčák se po buly dostal ke kotouči, který poslal přes celé hřiště do prázdné branky.

Ohlasy po zápasu

Václav Prospal (Motor): "Odehráli jsme slušný zápas. Chtěli jsme to favoritovi nasazením a bojovností co nejvíc ztížit. Největší rozdíl byl ale v produktivitě. Zatímco soupeř dával góly, my jsme nevyužili ani přesilovku pět na tři."

Marek Zadina (Třinec): "Po čtyřech porážkách v řadě jsme chtěli zvítězit a jsme rádi, že se nám to podařilo. Byl to kvalitní zápas. Budějovice dobře bruslí a hrají agresivní hokej. Měly i šance, při kterých nás podržel gólman."

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 34:06 Pitel (Tomas, Humeník; 5/4) – 13:58 Hebek (Kalužík; 5/5), 31:04 Fiala (Pavlata; 5/5).

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk, 58. Čečetka (M. Schmied, Fleischman) – 13. Kristek, 22. K. Hájek (T. Čermák), 26. O. Hrouda (I....

Branky a nahrávky: 02:36 Fleischman (Přibyl, Čečetka; 5/4), 57:27 Koníř (Barna, Jaroš; 5/5) – 19:23 Klíma (Páleník, Studnický;...

×
×
Odehrané v 17:30 | Muži
Banes Motor České Budějovice
HC Oceláři Třinec