22.10.2021, Michal Špírek

CEB - TRI 0:1 - Třinecká branka zůstává pro Motor zakletá

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jihočeši sehráli s Třincem vyrovnané, urputné utkání, které rozhodla jediná branka Erika Hrni z první třetiny. Hosté si dávali pozor na vyloučení, příležitost hrát početní výhodu dostali Budějovičtí jedinkrát. Motor neproměnil ani závěrečnou hru bez brankáře a nedal Třinci znovu ani gól, a to už ve třetím utkání po sobě.

Do českobudějovického útoku se na křídle čtvrté formace opět zařadil Ondřej Slováček. Jiří Novotný vytvořil s juniorem Chlubnou a Jindřichem Abdulem druhou útočnou řadu. Hosté začali aktivněji a více práce měl Dominik Hrachovina. Motor si v první třetině připsal pět střel na branku, hosté jen o tři pokusy více. Ale jeden z nich byl úspěšný. V přesilovce po vyloučení Valského totiž v čase 16:11 vypálil Erik Hrňa a trefil se přesně - 0:1.

I ve druhé třetině oba týmy pokračovaly v pozorné defenzivě a ukázaly, že umí útočné snahy soupeře velmi dobře eliminovat. Ve 26. minutě si Hrachovina lapačkou smlsnul na Douderově zakončení. Třinec měl v první polovině druhé dvacetiminutovky o něco více ze hry, Motor se musel bránit v obranném pásmu, ale ani Oceláři se nedostávali do příležitostí. V 31. minutě na to mohl dát zapomenout Nestrašil, který se po zaváhání obrany ocitl osamocený před Hrachovinou, jenomže branku netrefil. Na druhé straně se tlačil k zakončení Gulaš, byl faulován a Motor hrál svou první a také poslední přesilovku v zápase. Gólovou šanci měl v jejím závěru Novotný, který po Gulašově nabídce už zvedal ruce nad hlavu, Mazanec ale udržel puk před čarou. A třinecký gólman uspěl i proti Abdulově ráně. Závěr druhé třetiny byl divácky nejvděčnější částí zápasu. Na ledě se přiostřilo a přibylo i šancí. Ve 36. minutě Valský pronikl až před Mazance, v rozhodující chvíli mu ovšem kotouč přeskočil hůl. Na druhé straně neuspěl ani Marcinko, jehož dorážku zlikvidoval důležitým a efektním zákrokem lapačkou Hrachovina. Mazanec zase lapačkou schoval puk po rychlé Gulašově střele. A místo bylo i pro gesto fair-play, kdy Milan Gulaš odvolal faul na svou osobu. Musila muselo přerušení akce z důvodu domnělého faulu zvlášť mrzet, protože by se jinak řítil sám proti Hrachovinovi. Oceláři ještě hráli po špatném střídání Budějovic přesilovku, Vrána střílel z ideální pozice mezi kruhy, jenomže Hrachovinu nepřekonal.

Třetí třetina diváky ze sedadel nezvedla. Třinec likvidoval českobudějovickou rozehrávku už v jejím zárodku, stejně tak Motor nepouštěl Třinec prakticky k ničemu. Hrálo se velmi rychle s dlouhými pasážemi bez přerušení, bez vyloučení a také bez šancí. Což samozřejmě vyhovovalo vedoucímu Třinci. Ve 49. minutě se tlačil do zakončení Ondráček, ale v poslední chvíli byl zpacifikován. Jihočeši v 59. minutě odvolali brankáře, v čase 58:42 si pak trenér Modrý vybral time-out. Domácí následně získali útočné pásmo, po buly pálil od modré Gulaš, pul letěl pod horní tyč, Mazanec svůj tým podržel parádním zákrokem. Víc už domácí nestihli, i když se dokázali usadit před Mazancem, vyrovnání se i přes přání 5840 diváků nedočkali. Motor tak Třinci znovu nevstřelil ani gól, Marek Mazanec si připsal další čisté konto. Oba týmy v utkání vyslaly 17 střel na branku.

Jaroslav Modrý (Motor): „Přesilovkový gól soupeři hodně pomohl a zápas nakonec i rozhodl. Hosté ukázali svou sílu. Hráli velmi zodpovědně a organizovaně. Ne nadarmo jsou obhájci titulu. Nezbývá než Třinci pogratulovat k vítězství.“

Václav Varaďa (Třinec): „Vyrovnaný zápas, ve kterém hrály oba celky urputně v obranném pásmu a těžko se prosazovaly. Utkání mělo nádech play off. Bylo to o jednom gólu. Nám se ho podařilo dát v přesilovce a přivedlo nás to ke třem bodům. Pak jsme se snažili vedení pohlídat a soupeře jsme nepouštěli do vážnějších šancí. A když už se do ní dostal, podržel nás Marek Mazanec v brance.“