10.04.2015, Miroslav Mayer, video Martin Macho

CEB - SLA 2:4 - Zlepšená hra ve třetí třetině na body nestačila

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor měl v domácím zápase se Slavií možnost bodově se dotáhnout na špičku barážové tabulky. Jenže Pražané byli první dvě třetiny lepším a nebezpečnějším týmem, který diktoval průběh hry. Jihočechům se sice povedlo ve třetí části vyrovnat jenže za půl minuty už hosté opět vedli a nakonec Budějovičtí prohráli o dvě branky.
Slavia měla snový vstup do zápasu, když do dvaceti vteřinách první útok zakombinoval a János Vas prostřelil Bláhu, který přes vlastní obránce nic neviděl. Slavia byla při chuti a Jihočeši měli ve svém obranném pásmu plné ruce práce. Hlavně první útok hostů si dělal, co chtěl. Furch si připsal svůj první dotyk s pukem až po více než šesti minutách hry. Za chvíli už se musel brankář Slavie zapotit po střele Vráblíka od modré. První větší šanci domácích měl Tomáš Nouza po devíti minutách hry, ale Furch si svoji tyčku pohlídal. Hosté zahrozili při přečíslení dva na jednoho, kdy Stránský našel pěkně Holce, ale ten trefil jen boční síťku. Hra se sice vyrovnala, ale šance Pražanů byly nebezpečnější. Domácí obrana nestíhala a před Bláhou se často objevovali Slávisté v nadějných pozicích. Motor předváděl spíše náznaky šancí a Furch jen mohl sledovat puky, které létali kolem. V poslední minutě byl úplně sám před Bláhou Holec, ale přestřelil domácí branku. První část tak vyhráli po zásluze hosté, kteří byli aktivnější a nebezpečnější.

Na začátku druhé části hráli Slávisté přesilovku a po chvíli navíc dokonce dvojnásobnou. Tu se jim povedlo využít, když Juraj Valach přihrál na úplně volného Tomáše Vlasáka a ten do prázdné branky zvýšil na 2:0. Slavia byla opět při chuti a další šanci měl Miloslav Čermák, ale trefil Bláhu a puk se odrazil do pole. Pražané i nadále určovali tempo zápasu a domácí tým příliš nestíhal. Jihočeši se nakonec dočkali snížení, když využili svoji nejsilnější zbraně- přesilovou hru. Od modré se napřáhl Dan Růžička a propálil vše před sebou. Přesilovku si zahráli i hosté a Bláha měl plné ruce práce, ale gól nedostal. Motor přeci jen přidal na obrátkách a vyrovnat mohl Michal Švihálek, ale jeho střela se odrazila od betonů Furcha. V poslední minutě spálil velkou příležitost Adam Přibyl, kterého v dobré pozici vychytal hostující gólman.

Tentokrát měli začátek třetiny lepší Jihočeši, kteří dokonce hráli dvě přesilové hry. Zvláště druhá přesilovka byla hodně vydařená a domácí tým sevřel hosty před Furchem, ale ten odolával až do té doby něž se napřáhl David Kuchejda a vyrovnal stav zápasu. Motor se neradoval dlouho. Slavia zatáhla puk před branku a János Vas neměl problém trefit odkrytou branku. Šanci na opětovné vyrovnání měl Motor při přesilovce pět na tři, téměř dvě minuty. Jihočeši si dokonce v půli vzali ice time na poradu. Nebylo jim to nic platné a branku nedali. Za zmínku stojí nastřelená horní tyč, kterou trefil Josef Straka. Definitivní naději vzal domácímu mužstvu Jaroslav Bednář, který projel celým hřištěm, jako nůž máslem a svoji akci i pohodlně zakončil. Pak udělal gesta na rozhodčí a za odměnu dostal desetiminutový trest. Motor sice stále jevil známky snahy o snížení, ale Slavia hrála stále aktivně. Nakonec si Pražané výsledek pohlídali a po zásluze vezou z Budvar arény všechny tři body.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Úvod ovlivnil gól v první minutě, když jsme si při situaci tři na tři špatně rozebrali hráče a soupeř se dostal psychicky nahoru. Hru se nám podařilo srovnat v polovině zápasu, nakonec jsme vyrovnali také stav, bohužel hrubými chybami jsme si to utkání sami pokazili. Proti takovému soupeři s hráči typu Bednáře a Vlasáka zkrátka hrubky dělat nemůžeme.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Po dvou nepovedených zápasech jsme sem přijeli s tím, že potřebujeme vyhrát. Začali jsme dobře, povedlo se nám jít do vedení. Je nesmírně důležité, že jsme utkání zvládli. Děkujeme všem hráčům v čele s Dominikem Furchem za to, jak zápas odmakali.