10.09.2015, Filip Kortus

CEB - PRO 7:2 - Motor rozstřílel Prostějov a vyhrál první domácí utkání

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Dva zápasy, šest bodů. Taková je bilance Motoru po úvodních dvou kolech ve dvou dnech za sebou. Jihočeši měli raketový vstup do utkání, kdy se prosadil Martin Heřman. Prostějov dokázal do konce první části srovnat stav utkání, ale domácí hokejisté zabrali ve druhé a třetí třetině a vyhráli rozdílem třídy 7:2.

Prvnímu domácímu utkání ČEZ Motoru předcházela velkolepá laserová show. Poprvé v ligovém utkání se za domácí představil důrazný obránce Petr Kolmann, jinak trenér Rosol nechal formace stejné jako při zápase v Havířově. Za to prostějovští trenéři již se sestavou míchali ve větším měřítku, zejména v útočných řadách provedl trenér Přecechtěl několik změn.

Stejně jako laserová show, tak i začátek utkání v podání Motoru byl velkolepý. Čtyřicet vteřin od úvodního buly byl v nadějné šanci faulován Tomáš Nouza. O sedmnáct vteřin později se už Jihočeši mohli radovat z vedoucí branky. Střelu Romana Vráblíka šikovně tečoval Martin Heřman do míst, kam nemohl brankář Horčička dosáhnout – 1:0. Po úvodní brance Motor ještě více přidal na obrátkách a Horčička musel neustále zasahovat. Nejblíže druhé brance byla posila Josef Mikyska, kdy nepřesně dorazil puk do odkryté klece Jestřábů. Prostějov se do zakončení v první třetině dostal zřídkakdy, v první třetině jednoznačně dominovali domácí hokejisté. Přesto Moravané dokázali ještě do konce třetiny vyrovnat. Druhou přesilovku hostů zužitkoval Pavel Mojžíš i díky nešťastné teči Lukáše Zíba – 1:1.

Zbytečný trest si v úvodu třetiny vykoledovali hokejisté Prostějova. Kvůli pozdnímu příchodu na led obdržela hráčská lavice hostů dvouminutový trest. Až v polovině zápasu přidali Jihočeši druhou branku v zápase. Josef Mikyska se šikovně uvolnil a střílenou přihrávkou našel Radka Prokeše, který vrátil Motoru ztracené vedení – 2:1. O dvacet vteřin poté se otřásala Budvar aréna znovu. Martin Heřman objel branku a našel volného Tomáše Nouzu, jenž poprvé v zápase překonal Horčičku – 3:1. Akcie Prostějova držel nad vodou Luboš Horčička. Domácí zlikvidoval několik tutovek, v závěru druhé třetiny například nedovolil skórovat v tutové šanci Škodu. Ať dělal, co dělal, při další brance byl ovšem bezmocný. Ján Mucha od modré přesně našel před brankou úplně volného Tomáše Gumana, který z první pohotově přidal čtvrtou branku – 4:1. Pátou mohl přidat střelec Zíb. Dvakrát se objevil sám mezi kruhy, ale ani jednou neprostřelil Horčičku.

Třetí periodu začali svěřenci Petra Rosola náramně. Po třech minutách hry se podruhé do brankových statistik zapsal další přesnou tečí Martin Heřman - 5:1. Po parádní akci mohl přidat další branku Michal Švihálek. Ukázkově přešel přes beka, vystřelil a bohužel trefil pouze tyč hostující branky. Po nenápadné akci se radovali i hostující fanoušci. Kajaba vyjel zpoza branky a střelou po ledě překonal Gábu – 5:2. Brankové hody pokračovaly v přesilovce Motoru. Další posila Lukáš Žálčík prostřelil Horčičku – 6:2. Sedmou branku přidal bojovník David Kuchejda. Po přihrávce od Michala Švihálka rychlou střelou přidal další branku – 7:2. Další branku už nepadla, a tak Motor v prvním domácím střetnutí přejel Prostějov 7:2. Diváci v závěru utkání tleskali vestoje a zaslouženým potleskem poděkovali svým borcům za předvedený výkon.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Začali jsme dobře, pak jsme ale polevili a nechali se dvakrát vyloučit. O přestávce jsme si v kabině něco řekli, hráči to začali plnit a sehráli jsme dvě parádní třetiny. Naše výhra je zasloužená. Dosavadní výsledky nechci přeceňovat, musíme být i nadále pokorní a pracovití.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Tohle utkání se mi oproti tomu včerejšímu hodnotí špatně. Budějovice nás od druhé třetiny přehrály, hráči nepodali výkony, jaké jsme od nich očekávali. Jsem zklamaný.