28.12.2021, Adam Pavlíček

CEB - PLZ 4:2 - Vítězný návrat po svátcích. Motor porazil čtvrtou Plzeň

Motor se po Vánocích a po jednom volném kole opět dostává do kolotoče extraligových duelů. Po svátcích se postavil doma proti plzeňské Škodovce. A i díky dobrému nástupu se dostal do dvoubrankového vedení, a to již v následujícím průběhu utkání nepustil. Českobudějovičtí nechali soupeře skórovat pouze dvakrát, k výhře jim pak stačili konečné čtyři zásahy.

Motor se oklepal rychle po vstupu do utkání a hned se po jedné z úvodních střel radoval. Martin Hanzl nevídaně podržel kotouč na holi, a to doslova, za brankou a u levé tyče ho pak poslal za gólmanova záda. Plzeň také měla pár střel, kterými se snažila o odpověď, ovšem Hrachovina zůstal neprostřelen. A naopak se z druhé trefy radoval Motor. Petr Šenkeřík si na modré poradil, zbavil se obránců a pak zacílil přesně, kam bylo potřeba. Tím vyhnal Miroslava Svobodu z plzeňské branky, jeho místa zaujmul Dominik Pavlát. Domácí tedy byli ve dvoubrankovém vedení.

Plzeňský soupeř postrašil domácí hokejisty i fanoušky nástupem do prostředního dějství. Lang založil akci, na jejímž konci byl zkušený Tomáš Mertl. Využil trochu prostoru za brankou, objel ji a zakončil u tyče přesně. Hosté mohli srovnat v přesilovce, nicméně defenziva Motoru tlak ustála. A hra se pak z domácího pohledu opět trochu uklidnila. Martin Beránek dostal dobrou přihrávku a bleskovou střelou ji poslal za brankovou čáru, tím získal dvoubrankové vedení pro svůj tým zpět. Jihočeši museli náskok pečlivě chránit, Plzeň tlačila čím dál tím víc. Svěřence trenérů Modrého a Martince výrazně přestřílela, nicméně skóre trvalo i po čtyřiceti minutách hry.

Hosté se snažili o rychlý a především produktivní vstup do třetiny, nicméně tentokrát jim štěstí nepřálo. Hrachovina si na jedné straně poradil, načež z brejku padla čtvrtá českobudějovická branka. Michal Vondrka čekal na přihrávku a z prostoru před brankou ji pak poslal přesně do sítě - 4:1. Na drama ovšem bylo zaděláno zanedlouho. Tomáš Mertl si zblízka připsal druhou trefu, ještě mu ji posvětil videorozhodčí a bylo to opět o dvě branky. I to byl impuls pro hostující celek. Ten se však i nadále v zakončení trápil, a to především díky Hrachovinovi a jeho obraně. Plzeň to zkoušela ještě bez brankáře, nicméně již bez gólového úspěchu. Motor se tedy po svátcích vrátil vítězně.

Jaroslav Modrý (Motor): Měli jsme dobrý vstup do utkání. Potěšila mě lajna Martina Hanzla, který dodávala mužstvu energii, byla i produktivní a pomohla nám najít cestu k vítězství. Měli jsme špatných prvních deset minut druhé třetiny, ale soupeř nás naštěstí potrestal jen jedním gólem. Potom jsme se vrátili do utkání a závěr jsme zvládli, když nás podržel gólman.“

Václav Baďouček (Plzeň): „Zápas jsme si prohráli v prvních deseti minutách, kdy jsme dostali dva góly. Špatně jsme bruslili a neuhrávali jsme osobní souboje. Ani jsme je uhrávat nemohli, protože jsme do nich nechodili. Rychlé snížení na začátku druhé třetiny nám pomohlo, měli jsme chvilku tlak, ale domácí nám brzy zase odskočili na 3:1. Náš závěrečný tlak už vyzněl naprázdno a proto se vracíme s prázdnou.“