23.01.2024, Roman Kokoš

CEB - PCE 3:4 - I přes nadějný vývoj odchází Motor ze zápasu proti Pardubicím poprvé bez bodu

Hokejisté Českých Budějovic uzavřeli třetí čtvrtinu soutěže prohrou proti lídrovi tabulky. Stejně jako předchozí zápasy skončil i tento poměrem 4:3, ale tentokrát v něm všechny body získaly Pardubice. Za Motor se trefili Brant Harris, Martin Beránek a Dominik Simon. Proti vynikajícímu soupeři to však bylo málo a Motor letos poprvé odchází proti Pardubicím bez bodu.

Ve srovnání s předchozím duelem provedli trenéři Motoru v sestavě pouze jednu změnu, když Tomáše Chlubnu nahradil Dominik Simon, jenž se vrátil i do první přesilovkové formace. Brankoviště Pardubic obsadil Milan Klouček, který to díky svému působení v sezóně 2019/20 na ledě Budvar arény dobře zná.

Jihočeši prožili vysněný vstup do zápasu. Uběhlo 78 sekund a skóre otevřel důrazný Brant Harris z první střely na branku. Gólovou akci s ním rozvinul Martin Beránek. A byl to právě druhý budějovický hrdina, který o pár minut později upláchl na začátku oslabení pardubické obraně a zvýšil na 2:0. Jenže Roman Vráblík pokračoval ve svém pobytu na trestné lavici, kde odpykával dvouminutový trest. Ten mu zkrátil Peter Čerešňák, který ukrytou střelou od modré snížil vedení Motoru.

Velkou šanci měl na druhé straně Dominik Simon, ale ani nadvakrát nepřekonal hostujícího brankáře. Další dobrou šanci měl Milan Gulaš, střílející z první po přihrávce přes osu. Těsně před koncem třetiny si pak hosté vybojovali možnost vyrovnat. To když Pavel Pýcha fauloval unikajícího Patrika Poulíčka, za což bylo nařízeno trestné střílení. Do něj se rozjel Tomáš Hyka, který téměř identicky napodobil svůj pokus v závěru loňského semifinále proti Třinci, ale ani tentokrát neproměnil.

Pardubice se dočkaly vyrovnání zkraje druhé třetiny. Po zaváhání budějovické obrany vyrovnal Lukáš Sedlák. Odchovanec místního HC tak bodoval i popáté ve vzájemném střetnutí. Na druhé straně mohl Martin Beránek přidat druhou branku. Tentokrát Klouček jeho střelu lapil. Druhá formace Motoru zůstala na ledě i po přerušení a svojí aktivitou si vynutila faul. Zlepšující se trend využívání početních výhod potvrdil Dominik Simon přesnou dorážkou a vrátil Motoru vedení. Diváci pak mohli sledovat excelující brankáře. Nejprve Dominik Hrachovina chytil Pánikovu nebezpečnou střelu a po něm Milan Klouček vychytal možná ještě lepší pokus Koláčka. Poslední akci druhé třetiny předvedl Milan Doudera, když na poslední chvíli eliminoval Mateje Pauloviče, zasouvajícího puk do odkryté branky.

Motor držel těsné vedení zásluhou Dominika Hrachoviny i v úvodu třetí třetiny. Domácí brankář neinkasoval ani po střele Libora Hájka z nebezpečného prostoru mezi kruhy. Vyzrál na něj až Matej Paulovič, který zpoza brankové čáry vyrovnal chytrým odrazem puku. Hosté se dostali poprvé do vedení po další využité přesilovce. V ní Tomáš Hyka gólově tečoval nahození Petera Čerešňáka. České Budějovice to v závěru ještě zkoušely s šesti hráči v poli. Milan Gulaš v největší příležitosti střílel do protipohybu Kloučka, bohužel vyrovnat se mu nepodařilo.

Jiří Hanzlík (asistent trenéra, Motor): „Po první třetině jsme sice vedli 2:1, ale lepší jsme nebyli. Pardubice hrály výborně. Dvě třetiny byly řekněme vyrovnané. O výsledku rozhodla naše nevyspělost. Uděláme zbytečné fauly, jeden mimo hru, pak vysoká hůl. Jsou to drobné detaily, okamžiky určitě hokejové nevyspělosti, které soupeř neudělá a proto vyhrál.“

Marek Zadina (hlavní trenér, Pardubice): „V první třetině jsme podali velmi dobrý výkon, i když jsme ji 1:2 prohráli. Hned na začátku domácí potrestali naši chybu a druhý jsme dostali při vlastní přesilovce, což se nám stalo už podruhé z sebou a musíme si na to dát pozor. Druhé třetina se nám nepovedla. Měli jsme v ní spoustu ztrát kotouče a soupeř nás dostal pod tlak. Ve třetí jsme zabrali, dvěma góly zápas otočili a posledních deset minut jsme odehráli systémově velmi dobře. Vítězství je pro nás skvělé, protože v Budějovicích se vyhrává hodně těžko.“