09.03.2004, Antonín Vansa

CEB - MLB 4:2 - Poloviční výhra nad prvoligistou

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC České Budějovice vyhráli v prvním přípravném utkání nad Mladou Boleslaví 4:2. Vítěznou branku vstřelil ve 44.minutě uzdravený kapitán Luboš Rob. Středočeši si náladu spravili v samostatných nájezdech, které rozhodla až devátá série.
Za Mladou Boleslav nastoupila z Českých Budějovic zapůjčená čtveřice Mucha, Hřebejk, Květoň a Šulčík. Utkání mělo od svého začátku neměnný scénář. Jihočeši svého soupeře jednoznačně přehrávali, ale po většinu zápasu vycházeli střelecky naprázdno. Hned ve 3.minutě dokumentoval střeleckou nemohoucnost domácích Kostourek, který po nájezdu 2 na 1 nevyužil přihrávku Šimánka. Ještě ve výhodnější šanci se objevil za čtyři minuty bek Jasečko, ale napálil pouze bývalého gólmana Jindřichova Hradce Šindeláře do prsou. Hosté se dostali do výraznější šance až v 9.minutě zápasu, ale Kučera pohotově betonem zastavil dobrou šanci Oliveriuse. Velice aktivně odehrál úvodní dvacetiminutovku Petr Sailer, jako málokdo jiný by však snesl označení "smolíček zápasu". Ve 12.minutě unikl po křídle, branku však minul a po vyhraném bully Ondřeje napálil puk jen do Šindelářova ramena. Paradoxně nejblíže byl vstřelené brance útočník Kadeřábek, který zjevně dezorientovaný napálil vlastního gólmana.

Jihočechy na začátku druhé třetiny nastartovalo vyloučení obránce Aleše Vály. Po neúspěšném zámku druhého útoku se nenápadnou střelou z kruhů prezentoval Martin Štrba, který otevřel skóre - 1:0. Vzápětí mohl vedení pojistit Radek Bělohlav, ale v nájezdu dvou na jednoho nedůrazně využil přihrávku Štrby. Mladoboleslavští hokejisté o sobě dávali vědět jen po chybách domácích. Hrubka kapitána Luboše Roba nastartovala v čase 27:00 Kadlece. Kučera tentokrát ještě odolal. Bez šance byl ale za devadesát vteřin. Od modré vypálil Pazdera a Pavel Metlička nevědomky tečoval kotouč za bezmocného gólmana Jihočechů - 1:1. Hosté se z vyrovnání radovali jen třiadvacet sekund. Milan Kostourek přihrál Ďurákovi a sám si najel na útočnou modrou čáru na jeho expresní přihrávku a v blafáku nezaváhal - 2:1. S hostujícími hokejisty inkasovaný gól otřásl, v šancích se postupně objevili Kolda, Rob a Štrba, ale Šindelář se štěstím odolal. Nestačil až na ránu Bartoše z levého křídla, kterou zastavilo břevno.

V poslední třetině se domácí dostávali do jedné vyložené šance za druhou, ale hned ve 42.minutě zaváhal po přihrávce Bartoše Kristek. Jihočeši své vedení zvýšili v čase 43:51. Hrubici Táborského potrestal po zadovce Štrby kapitán Luboš Rob přesnou ranou do horního rohu náhradního gólmana Matouška - 3:1. Hra pak na dlouhé minuty ztratila jakýkoliv náboj, z nájezdu vysoko přestřelil Robin Bacul a na druhé straně potvrdil známé nedáš-dostaneš Tomáš Kadeřábek, který za Kučeru doklepl střelu Krále - 3:2. Hosté dokonce mohli vyrovnat, ale Metlička v přesilovce při vyloučení Ďuráka nevyužil špatného postoje gólmana Josefa Kučery, který odkryl mezeru mezi betony. Své zkušenosti naopak na druhé straně potvrdil Peter Bartoš. Při křížné přihrávce skrz obranné pásmo jej trefil Oliverius a rychlík s číslem 12 na zádech trefil přesně skulinu nad ramenem Matouška - 4:2. Zpět do hry mohl Mladou Boleslav dostat Metlička, ale jeho střela z levé strany se otřela jen o tyčku Kučerovy svatyně. Konečnou podobu výsledku mohl dát v čase 57:23 Bělohlav, ale nájezd 2 na 1 znovu zakončil slabou střelou do Matouška.

Oba celky zápas ještě obohatily o samostatné nájezdy. V nich Jihočeši dokumentovali svou letošní nemohoucnost v koncovce. Ani jeden z devíti českobudějovických hráčů nedokázal brankáře Matouška překonat. Nejblíže byl brance ve 4.sérii Petr Sailer, ale trefil tyč. Gól dal až v deváté sérii nájezdů mladoboleslavský Lukáš Král, který šikovnou kličkou překonal Josefa Kučeru mezi betony.