16.09.2008, David Lukeš, Josef Bláha

CEB - LIT 3:4 sn - Po vydařeném úvodu jen s bodem

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté MOUNTFIELDU mohou znovu litovat. I ve třetím domácím zápase se ujali vedení a navýšili ho dokonce na tříbrankové. V té době hráli výborně a zdálo se, že směřují k tříbodovému vítězství. Hosté ze severu Čech přesto dokázali vyrovnat a v nájezdech i uzmout prémiový bodík navíc. V dresu Jihočechů se střelecky činil Tomáš Mertl, autor dvou branek.

Vstup do utkání měli domácí parádní. Nakonci třetí minuty vybojoval puk ve středním pásmu Vak. Zkušený útočník si počkal na najíždějícího Tomáš Mertla, který dostal puk v tu nejsprávnější chvíli. Zasekl projíždějícímu obránci a sám před litvínovským brankářem poslal kotouč do sítě.

V 15. minutě dorazil znovu Tomáš Mertl vyraženou střelu Frola. Když přidal po dravém úniku další branku Lukáš Květoň, nikdo v Budvar Aréně nepochyboval o domácím triumfu. „První třetinu jsme hráli opravdu katastrofálně,“ přiznal po utkání kouč Litvínova Jaroslav Hübl st. (na snímku)

Druhá část byla ještě chvíli v režii Jihočechů, ale ti v polovině duelu nevyužili minutu a čtvrt trvající přesilovku pět na tři a bylo zle. „V kabině jsme udělali bouřku a vyplatilo se nám to,“ tvrdil trenér Severočechů. Ve 32. minutě snížil dorážkou Jakub Černý. Tři a půl minuty na to pokořil Turka střelou švihem Viktor Hübl a hosté už byli na dostřel.

„Možná se někdo bude divit, ale i u nás v kabině byla před druhou třetinou bouřka. Řekli jsme si, že vedení 3:0 je sice dobré, ale musíme dál makat. Nepolevit,“ říkal Ernest Bokroš. Nebyl však ve svých pokynech asi dost důrazný. Přesto ještě před třetí třetinou HC MOUNTFIELD vedl 3:2

Kdo čekal v podání domácích návrat k výborné hře z prvního dějství, musel být zklamán. Naopak. Velmi záhy bylo vyrovnáno. Trefil se osamocený Zdeněk Bahenský. „Nebyli jsme ve své hře tak naivní a to nám pomholo. Domácí díky našim dvěma brankám znervózněli,“ vyprávěl Hübl st. „Ve třetí třetině už jsme nehrál nijak excelentně, ale remízu jsme uhráli.“

V nastavené pětiminutovce si ani jeden z celků nevypracoval vyloženou šanci, a tak rozhodovaly nájezdy. Za domácí byl úspěšný jen Duda, kdežto za hosty Viktor Hübl a v klíčovou chvíli i Martin Jenáček. Možnost srovnat měl ještě ve třetí sérii Jiří Šimánek, ale svůj tradiční blafák tentokrát v branku nepřetavil.

Zajímavým tahem se prezentovali hostující trenéři, když po první inkasované brance postavili do klece namísto Jaroslava Hübla mladšího zkušeného Petra Fraňka. Právě on přispěl velkou měrou k zisku druhého litvínovského bodu.

„Jsme velice spokojeni, že se nám povedlo v Budějovicích urvat dva body. To se mi nestalo ani nepamatuji,“ byl po utkání evidentně dobře naladěn kouč Hübl st. To Ernest Bokroš na první domácí vítězství čeká. „Domácí zápasy už jsou pro nás jako zlý sen. Opět jsme prohráli druhou třetinu, která rozhodla,“ povzdechl si českobudějovický lodivod. „Musím vyslovit obrovské zklamání z našeho výkonu ve druhé a třetí třetině. Budeme s tím muset něco dělat, protože už se nemáme na co vymlouvat. Takto si zpackat další domácí utkání je prostě trestuhodné,“ uzavřel Bokroš.

2:56 Mertl Vak
14:28 Mertl Frolo Duda
17:40 Květoň Hudec
31:45 Černý Hübl
35:13 Hübl Trávníček
41:52 Bahenský Mach