31.08.2023, Adam Černý (TAB)

CEB - LIN 7:3 - Motor napodruhé proti rakouskému celku uspěl, přemohl Linec

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejisté českobudějovického Motoru zvládli druhé přípravné utkání v tomto týdnu. Po úterní výhře s brněnskou Kometou si Českobudějovičtí poradili i s rakouským protivníkem. Linec na domácím ledě přemohli svěřenci Ladislava Čiháka 7:3.

Českobudějovickému celku vyšel vstup do zápasu. Hned po patnácti sekundách po přihrávce od Gulaše zůstal nehlídaný před brankou Linze Harris. Kanadský útočník ve službách Motoru byl zřejmě překvapen, že se puk k němu dostal, nedokázal ho zpracovat a zamířit přesně. V páté minutě zápasu poprvé zahrozili hosté, když rychlý protiútok zakončoval Lebler. Rakouský útočník pálil z mezikruží těsně vedle branky Strmeně. O dvě minuty později už mohla Budvar Aréna poprvé jásat. Mikuláš Hovoka nahodil kotouč před branku, kde si ho našel Tomáš Chlubna a po jeho teči šli Jihočeši do vedení. Ještě veseleji bylo o čtyřiapadesát sekund později. Milan Gulaš od mantinelu poslal kotouč před branku, kde si ho našel Brant Harris a po šikovné teči Motor vedl o dvě branky. V jedenácté minutě se do dobré pozice dostal Simon, velkou příležitostí však pohrdnul a nezamířil přesně. Na třetí branku v síti rakouského brankáře se ale dlouho nečekalo. Při dvojnásobné početní výhodě propálil lineckého strážce svatyně potřetí Milan Gulaš. Hosté se osmělovali pozvolna, přesto se nakonec v úvodní periodě dočkali snížení. Graham Knott dostal dostatek prostoru k zakončení a propálil Strmeně. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1 pro domácí tým.

Druhá část začala z pohledu českobudějovického celku nedobře. Při přesilové hře se skóre navýšit nepodařilo a hned po uplynutí dvouminutového trestu hosté trestali. Linečtí se dostali do přečíslení dva na jednoho a zahráli ho parádně. MacKenzie předložil kotouč Nicu Feldnerovi, který elegantní kličkou zasunul kotouč za Strmeně. O třiadvacet sekund později se dostal do šance Toman po pasu od Koláčka, jeho teč tentokráte mířila těsně nad branku. Rakušané po snížení ožili, zatlačili českobudějovický celek a Jan Strmeň musel hasit povedenými zákroky několik příležitostí soupeře. Paradoxně při největší útočné činnosti Lince navýšili motoráci náskok. Do přečíslení se dostal Lukáš Pech s Dominikem Simonem a prvně jmenovaný přidal čtvrtou branku svého týmu. Další průběh druhé části už tolik vyložených příležitostí nenabídl. Domácí zahrozili šancí Jana Ordoše, kterou však rakouký brankář dokázal zneškodnit. Na druhé straně se snažil procpat kotouč za Strmeně Collins, ani nadvakrát ale proti českobudějovickému brankáři neuspěl.

V útočné aktivitě pokračovali domácí i na startu třetí části, jejich útočné snahy ale likvidoval rakouský brankář. Linečtí hrozili převážně z rychlý kontrů, ze kterých však byli nebezpeční. Po jednom z nich zakončoval Roe backhandem, poskakují kotouč před brankou Strmeně nakonec jihočeská defenziva dokázala zlikvidovat. Snížit z pohledu hostů mohl kapitán Lebler, jenž pálil z pravého kruhu bez přípravy, Strmeň proti jeho ráně vytáhl pohotový zákrok lapačkou. Rakušanům se nakonec přece jen snížit podařilo snížit v 53. minutě, v závaru před brankou se nejlépe zorientoval Nico Feldner a svojí druhou brankou přiblížil svůj tým na dostřel. Odpověď Jihočechů mohla přijít za několik sekund, dostatek prostoru ke střele dostal Přikryl, svojí střelou ale nemířil přesně. Co se nepovedlo Přikrylovi, tak to vyšlo Martinu Hanzlovi, který dokázal zasunout kotouč do sítě po střele Gulaše a rozjásal českobudějovickou arénu popáté. To ještě nebylo od svěřenců Ladislava Čiháka vše, Hovorkovo nahození tečoval šikovně Josef Koláček . Hosté poté sáhli ke hře v šesti, což se jim nevyplatilo, ke kotouči se dostal Milan Gulaš a přes celé kluziště zamířil přesně. Více se už toho v utkání neudálo, Českobudějovičtí tak mohli se svými fanoušky oslavit druhou výhru během tří dnů. Po Kometě si poradili i s rakouským Lincem.