11.01.2022, Adam Pavlíček

CEB - LIB 5:4 - Po napínavém závěru má Motor proti Liberci tři body

Českobudějovičtí hokejisté si vybojovali po druhé třetině pohodlné vedení 5:1. Nicméně v závěru se Liberec přiblížil pouze na jednobrankový rozdíl, to ovšem bylo z gólového výčtu vše. Motor vítězství ubránil a doma se mohl s fanoušky radovat ze tří bodů, které ho v tabulce posouvají na šesté místo. Dres Motoru poprvé v sezoně oblékl Ivan Lytvynov. Svůj druhý gól v sezoně zapsal Jan Piskáček, který navázal na přesnou trefu proti Spartě.

Liberečtí hokejisté vstoupili do utkání aktivněji a hned od začátku mohli jít do vedení. Nejprve zahrozil Tomáš Filippi, když parádní přihrávkou oslovil Zachara, který ale ztroskotal na Hrachovinovi. Hosté tlačili dál a zaslouženě šli do vedení po teči Jana Ordoše. Českobudějovičtí hráči zareagovali aktivitou na druhé straně, převzali iniciativu a i oni se nakonec radovali z branky. Milan Gulaš si našel střelecký prostor a zamířil ze zápěstí přesně. A za zhruba tři minuty si domácí dokonce vypracovali i druhou branku a šli poprvé do vedení. Jan Piskáček si z pozice obránce sjel až před branku a byl úspěšný. Navázal tak na gól proti Spartě.

Do druhé třetiny vstoupili naopak lépe domácí. Zdeněk Doležal dostal přihrávku v rychlém přečíslení. Byl sice v časové tísni, ale zamířil přesně - 3:1. V následujícím dějství jsme viděli šance na obou stranách, o něco víc jich ale bylo na domácí straně, přesto aktivní byly oba celky. Minutu před odchodem do kabin se trefil opět Motor a šel do pohodlného vedení 4:1. Úspěšným střelcem byl Václav Karabáček. A nebylo to všechno. Povedenou druhou periodu pro Motor ještě posvětil zakončením téměř do prázdné Michal Vondrka.

Třetí perioda byla alespoň zkraje vyrovnaná. Oba týmy se snažily, ovšem brankáři prozatím odolávali. Jako první však kapituloval Hrachovina. Jan Ordoš dostal přihrávku k levé tyči a odtud stačilo jen nastavit hůl a nasměrovat puk do odkryté branky. Na pořádné drama pak bylo zaděláno o chvíli později. Mezi betony se totiž trefil Marek Zachar a rázem to bylo jen o dvě branky. Bílí Tygři pak začali se závěrečným tlakem, Motor byl pod velkým tlakem a hostům se podařilo snížit na rozdíl jednobrankový. Hrachovina si za pomoci svých obránců v závěrečných minutách poradil a dokázal udržet vedení na straně svého týmu. Motor, byť se nakonec musel strachovat, bere proti Liberci tři body.

Jaroslav Modrý (Motor): „O výsledku rozhodla druhá třetina, která se nám povedla. Ke konci jsme udělali pár chyb a dostali Liberec zpátky do zápasu. Třetí třetina byla z naší strany trochu lehkovážná, ale závěr jsme zvládli, a jak vždycky říkám, našli jsme cestu, jak utkání vyhrát.“

Patrik Augusta (Liberec): „Podali jsme velice špatný výkon a prohráli jsme zaslouženě. Ve druhé třetině nás domácí vyškolili úplně ve všem.“