06.10.2010, Miroslav Mayer

CEB - KOM 3:2 - Další vítězství na domácím ledě

Č. B u d ě j o v i c e - V Budvar Aréně se představila Kometa Brno. Domácí začali utkání velmi aktivně, ale ze svého tlaku získali jen jednogólové vedení. Kometa pak dokázala otočit a první třetinu vyhrála 2:1. Jihočeši nesložili zbraně a povedlo se jim otočit skóre zápasu. Nejprve vyrovnal po krásné kombinační akci Václav Pletka. Vítěznou branku vstřelil na druhý pokus Michal Mikeska, který nastoupil po zranění na centru prvního útoku.

Zápas začal náporem domácích. Hned první útok sevřel moravany před jejich brankářem a pálili jednu ránu za druhou. Hosté přežili první útok, ale hned z druhého již inkasovali. To si Tomáš Mertl vzal puk ve vlastní třetině a dojel s ním až k soupeřově brance. Tam si ještě všiml mezery mezi betony brankáře Hoviho a po ledě poprvé rozvlnil síťku. Domácí dále pokračovali v náporu a neustále byli hosty před Hovim. Ve čtvrté minutě měla Kometa šanci jako hrom. Kvapil přihrál krásně Hruškovi a ten jel sám na Kováře. Strážce domácí branky však zůstal klidný a střelu vyrazil. V osmé minutě měli domácí možnost dát další branku. Od modré střílel Melichar a Hovi jeho střelu vyrazil před sebe. Tam doráželi jako vosy Mertl a Roman Pšurný, ale Hovi vše pochytal. Vzápětí měli podobnou šanci na druhé straně Brabenec, ale také domácí se ubránili. Kometa přesto ještě v první třetině vyrovnala. Balej přihrával před branku a trefil Radima Hrušku do brusle. Od ní se puk odrazil za záda brankáře Kováře. Rozhodčí Šindler konzultoval branku s vidoerozhodčím. Po dlouhém čekání rozhodčí branku uznal. Po dlouhém čekání se lépe rozjížděli hosté, kteří se chopili iniciativy a najednou jich bylo před Kovářem plno. Z tlaku nakonec Kometa vytěžila druhou branku. Jaroslav Svoboda přijel před Kováře zrovna v době, kdy byl puk volný a bez problémů zavěsil. Před koncem třetiny dostali domácí možnost hrát první přesilovku. Do konce třetiny ji ovšem nevyužili. Domácím patřil sice úvod třetiny, ale vytěžili jen jednu branku. Hosté zvýšili aktivitu a podařilo se jim skórovat dvakrát. Po první třetině tak Kometa vedla 2:1.

Na začátku druhé třetiny ještě domácí dohrávali přesilovou hru, ale k ničemi se již nedostali. Ve druhé třetině hra neměla takové tempo, jako první třetinu. Hra byla často přerušována a to jí na plynulosti nedodalo. Diváky zahřála až akce Milana Gulaše ve vlastním oslabení, do které ho vyslal Roman Pšurný. Střelu Gulaše ovšem Hovi chytil. Další emoce vzbudila až situace před brankou Komety, po které byl vyloučen Hruška. Přesilovku domácí promarnili. Dokonce ani jednou nevystřelili. Naopak po jejím skončení vychytal Kovář Baleje. Další příležitost měl Brabenec a Kovář ukázal svoji extratřídu. Těsně před koncem nudné třetiny byl před brankou nikým nekrytý Erat, ale Kovář stále držel naděje HC MOUNTFIELD. Když už diváci odcházeli na občerstvení dočkali se domácí vyrovnání. Po krásné kombinaci s Martynkem se před Hoviho dostal Václav Pletka a jeho střela k tyči skončila v brance. Druhá třetina patřila spíše Kometě, ale domácí držel skvělý Kovář. Jihočeši se dočkali v samém závěru třetiny vyrovnání a tak třetí třetiny začne za vyrovnaného stavu.

Do třetí třetiny vstoupili domácí v pozměněné sestavě. Trenéři stáhli hru na tři pětky, ale hra neměla moc spád a šancí bylo jako šafránu. První velkou šanci měl Mikeska, ale netrefil branku. O chvíli později Michal Mikeska však trefil střelou po ledě mezi betony Hoviho a dostal tak domácí tým do vedení. Krásnou individuální akci předvedl Gulaš, ale Hovi byl pozorný. Další akci předvedl Pletka s Mertlem, ale Pletka při přečíslení dlouho přemýšlel a situace vyplynula do ztracena. Domácí získávali postupně mírnou převahu. Minutu a osmnáct vteřin před koncem třetí třetiny si Kometa vzala oddechový čas a pak nastoupila bez brankáře se šesti muži v poli. Kometa se dostala do tlaku a těsně před koncem trefil Malec čistou tyčku. Domácí tak uhájili těsné vítězství 3:2.

Kamil Brabenec

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....