02.11.2010, Michal Špírek

CEB - KLA 7:1 - Kladno nebylo pro domácí překážkou

Č. B u d ě j o v i c e - Zatím nejvyšší vítězství v sezóně zaznamenali Jihočeši proti kladenskému celku. Výhru o šest branek naposledy budějovičtí hokejisté slavili v lednu 2008. První branku vstřelil Pavel Kašpařík, jenž se trefil i v posledním zápase HC MOUNTFIELD. Kladno vyrovnalo v přesilovce a první třetina skončila nerozhodně. V dalších dvou dějstvích už ale vládl na ledě domácí tým a nasázel Kladnu šest branek. Na konečných 7:1 upravoval v 59. minutě Jiří Šimánek.
Kladno, poslední celek tabulky, nasadilo na jihu do útoku novou útočnou zbraň. Na třízápasovou zkoušku zamířil do středočeského klubu Jiří Bicek. V domácí sestavě nedošlo oproti posledním utkáním k žádné změně a HC MOUNTFIELD se představil v Budvar Aréně v kompletní sestavě. Z úvodní oťukávané se v čase 4:04 dostali Jihočeši do vedení. České Budějovice přitom posledních sedm zápasů byly mužstvem, které v utkání jako první inkasovalo. Tentokrát se ale prosadil svým důrazem na hranici brankoviště Pavel Kašpařík a bylo to 1:0. O necelé dvě minuty později už mohl být rozdíl ve skóre dvoubrankový, ale Roman Pšurný přihrávce Mikesky gólovou tečku nedodal. I nadále byli domácí nebezpečnější a Falter v bráně hostů musel zasahovat proti Podlešákovi v 9. minutě. Velkou šanci ke skórování dostali domácí v 11. minutě, pětapadesát vteřin hráli proti třem kladenským hráčům. V největší šanci Falter betonem vychytal Šimánka.. HC MOUNTFIELD přesilovku nevyužil, naopak po vyloučení Kašpaříka se do hry dostalo Kladno. Eberle vložil svou hokejku do nabídky Zemana a umná teč jen těsně minula branku. V 19. minutě byl vyloučen Snopek a modrobílí srovnali s domácími krok. Stieler si počkal s pukem na hokejce, až si všiml špatně hlídaného Marka Hovorky, který zasunoval kotouč do prázdné brány – 1:1. Vyrovnané skóre po první třetině, poměr střel 15:4 pro domácí. Už jen z toho je jasné, kdo byl po prvním dějství spokojenější s výsledkem.

Ve 23. minutě zazmatkoval před vlastním brankovištěm Šulc a Stielerovi nechybělo mnoho k tomu, aby překonal Kováře. Na druhé straně zkoušel štěstí Šimánek, ale slabou střelu Falter pokryl. HC MOUNTFIELD se dostal do vedení v čase 26:44. Vyloučení exbudějovického Kotrly potrestal dělovou ránou René Vydarený, jemuž puk připravili pod hokejku Novák s Mikeskou - 2:1. V početní výhodě zahrozilo po třiceti minutách hry i Kladno, Hovorka se po teči Šmachovy rány ale svého druhého gólu nedočkal. Lépe hrající domácí zvýšili své vedení na 3:1 v oslabení. Šimánek obral najíždějící Kladenské na modré, přistrčil puk Jakubu Langhammerovi, který těsně za modrou vypustil puk na Faltera a slavil úspěch. Kladno se dlouho nemohlo dostat do šance, až se ve 39. minutě osmělil Toman. Na Kováře si v nadějné pozici ale nepřišel. Puk si po šanci produktivního beka ihned zabrali do své moci domácí a z protiútoku zvýšil na 4:1 reprezentační útočník Milan Gulaš. V čase 39:01 pak zatrnulo fanouškům po zákroku na Jana Snopka, kterého u mantinelu sestřelil Treille a ten byl za faul ihned poslán do šaten. V nabídnuté výhodě trefil Pšurný tyčku.

Do třetí třetiny vstupovali Budějovičtí s vědomím, že je čeká pětiminutová přesilová hra. Agilní Vydarený napálil v čase 41:50 břevno. O minutu později už ale vsítil Václav Pletka - 5:1. Prosadil se dorážkou své vlastní střely. Kladno se dostávalo do zakončení jen sporadicky, do tlaku se nedostalo ani při vyloučení Šulce. Ojedinělou gólovku dokonale spálil Radek Bělohlav, jenž netrefil prázdnou bránu po Paterově příhře. Na rozdíl pěti gólů upravil Lukáš Květoň. Domácí jeli ve třech proti jednomu, Gulaš hledal svého kolegu a od jeho brusle zaplul puk za brankovou čáru. Že byl gól regulérní posvětil až videorozhodčí. A pro Faltera v bráně stále nebyl všemu utrpení konec. Čas 58:56 a poslední gólový zásah střetnutí - Jiří Šimánek si sjel na pas Pšurného a dotlačil puk za kladenského muže s maskou. HC MOUNTFIELD rozdrtil Kladenské 7:1, hosté na jihu nic nepředvedli a s podobnými výkony se budou dostávat z poslední příčky jen velmi těžko. Jihočeši se mohou s čistou hlavou připravovat na utkání s Pardubicemi, které se odehraje hned ve čtvrtek.

Jaroslav Kalla

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....