03.12.2023, Denisa Józsová

CEB - KLA 6:3 - Jihočeši nasázeli šest branek a berou tři body do tabulky

Českým Budějovicím nevyšel vstup do minulého zápasu, když v Třinci po první třetině prohrávaly o tři branky. Následně sice stahovaly náskok soupeře, body nakonec ale nezískaly. Svou reputaci si tak chtěly napravit v domácím utkání s Kladnem. V Budvar aréně bylo nakonec k vidění devět branek a spokojenější byli rozhodně domácí fanoušci, jelikož Motor přehrál Kladno 6:3! Dvěma brankami se blýskl Milan Gulaš a hned čtyři kanadské body posbíral Brant Harris.

Asi ani Jihočeši si neuměli představit o moc lepší start do duelu. První nebezpečnou možnost sice Adam Kubík ještě neproměnil, když se jeho bekhendové zakončení nevešlo mezi tři tyče. O chvilku později se však diváci v Budvar aréně mohli radovat, Motor totiž využil přesilovou hru! Na konci pohledné akce stál Jáchym Kondelík, kterému stačilo nastavit hokejku a prokázal svou skvělou formu v posledních duelech - 1:0. Následně si oba celky dokázaly připsat nějaké šance, ale ty dlouho nebyly nebezpečné. Zajímavou situaci si připsal Josef Koláček, ale jeho teč se nakonec mezi tři tyče těsně nevešla. České Budějovice byly rozhodně nebezpečnější, což mohl dokázat Jan Ordoš, který ale nedokázal usměrnit pas od Milana Gulaše do sítě. Po první periodě tak vedli domácí o jednu branku.

Na první větší možnost v prostřední části si museli diváci počkat nějakou dobu. Nakonec se o ní postaral Martin Beránek, který se ocitl v naprosto ideální pozici, jeho ránu ovšem zastavila jen tyč. Navíc o několik sekund později přišel trest, jelikož i Kladno se prosadilo v početní výhodě. Na modré napřáhl Jiří Ticháček a jeho pokus tečoval Radek Smoleňák, jenž tak srovnal stav duelu - 1:1. Motor se ale jen tak nevzdal a zanedlouho si vzal ztracené vedení zpět, navíc se opět trefil v početní výhodě. Tentokrát dostal nabito kapitán domácího celku - Milan Gulaš, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Do zajímavých pozic se poté ještě dostali Jan Ordoš či Martin Beránek, ale navýšit vedení se jim nepovedlo. Na druhé straně mohl srovnat stav zápasu Ticháček, který se po svém návratu z trestné dostal do samostatného úniku, Dominik Hrachovina však sklapl betony včas. I po druhé periodě tak vedl Motor o jeden přesný zásah.

Taktéž start do poslední části hry patřil Jihočechům, tentokrát jim na branku navíc stačilo jen dvacet pět sekund! Milan Gulaš si vzal puk za brankou, vyjel s ním před ní a překonal Adam Brízgalu - 3:1. Zdramatizovat zápas mohli hosté v počtení výhodě, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. O pár minut později se tak prosadil znovu Motor. Tomu se povedl únik dva na jednoho, který zakončil Jakub Valský, jenž poslal svůj tým už do tříbrankového vedení - 4:1. To v Budvar aréně ale dlouho nevydrželo. O třicet sekund později se totiž otočkou zpoza branky prosadil Jaromír Pytlík, takže to bylo zase o dvě branky - 4:2. Na rozdíl jediné branky mohl snížit Richard Jarůšek, který se ocitl úplně sám před českobudějovickým gólmanem, ovšem překonat ho nedokázal. Tak se trefili znovu domácí. Jihočeši předvedli další z rychlých protiútoků, který úspěšně zakončil Brant Harris - 5:2. Kladno to zkusilo už pět minut před koncem zápasu v šesti, tak přišla další branka do jeho sítě. Do prázdné branky poslal puk Martin Beránek, který definitivně rozhodl o osudu utkání - 6:2. V samotném závěru se ještě za Kladno trefil v přesilové hře Radek Smoleňák - 6:3. Nic dalšího už se vlastně nestalo a České Budějovice berou do tabulky tři body za jednoznačnou výhru 6:3.

Jiří Hanzlík (České Budějovice): Navázali jsme na dobré výkony z předcházejících zápasů a znovu se potvrdilo, že pokud chceme vyhrát, musíme dát tři a více gólů. Tentokrát se nám to podařilo a byli jsme za to odměněni třemi body. Soupeře definitivně zlomil gól na 3:1 na začátku třetí třetiny.

Otakar Vejvoda (Kladno): Do hry jsme se dostali až někdy kolem desáté minuty a do té doby mohly dát Budějovice už tři góly. Po první třetině to bylo 1:0 jenom díky výbornému Brízgalovi v brance. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, vyrovnali jsme, a přestože jsme dostali v přesilovce gól na 2:1, tak jsme cítili, že jsme ve hře. Bohužel jsme hned na začátku třetí třetiny dostali třetí gól. Sice jsme pak ještě mohli snížit na 4:3, ale nedali jsme a domácí naopak z brejku zvýšili na 5:2, čímž bylo po zápase.